Ląstelės membranos pralaidumas

Violeta

Sveiki. Maisto papildai, vaistai nesuteikia reikiamo poveikio organizmui, nes yra sutrikęs ląstelių membranų pralaidumas. Kokios to priežastys ir kaip tai sutvarkyti? Ar reikalingi kokie nors specialūs tyrimai? Ačiū!

KlausimaiBiologijaLygis: Universitetas2 atsakymaiKlausimas atsakytas
Vasario 26 d. 21:58
Už kiekvieną geriausią atsakymą į lankytojo klausimą gausite dovanų kodą, su kuriuo galėsite užduoti savo klausimą arba nemokamai peržiūrėti norimą dokumentą iš mūsų svetainės.

Atsakymai (2)

Ilona


Aktyviųjų deguonies formų generacija eukariotų ląstelėse padidina lipidų peroksidacijos lygį, padidina plazminės membranos pralaidumą baltymams, sumažina ląstelės oksidoreduktazių aktyvumą. Ląstelių gyvybingumo pokyčiai mažiau jautrūs aktyviųjų deguonies formų susidarymui mitochondrijų viduje ir mitochondrijų vidinės ertmės pažaidoms, nei ląstelių membranų pažaidoms. Ląstelių žūties būdai priklauso nuo membranų pažaidų lokalizacijos, poveikio dozės, poveikio ląstelės metabolizmui stiprumo, ląstelės energetinio aprūpinimo. 

Paprastai sakant, gali būti, jog yra sutrikęs ląstelių aprūpinimas deguonimi, o tai gali būti ir dėl kraujotakos sutrikimų ir dėl nesveiko gyvenimo būdo, ar genetinių sąlygų. 

Visų pirma papildų nepasisavinimą turėtumėte aptarti su specialistu, nes priežastis nebūtinai yra membranos nepralaidumas. Ir jis tikrai Jums patars teisnigiausiai. Yra labai svarbu įvertinti visus faktorius, kurie gali turėti įtaką, situacija visada būna kompleksinė. 

Sėkmės. :)

Kovo 5 d. 14:21 Geriausias atsakymas
Ieva

Reikia nueiti pas gydytoją pasiteirauti

Kovo 3 d. 20:16
Šis klausimas jau atsakytas. Atsakykite į klausimus, kurie laukia atsakymo.
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo