Biologijos konspektas


Biologijos konspektas. Ekosistema. Abiotiniai veiksiniai. Sisitematinės karalystės. Moneros (bakterijos). Protistai (pirmuonys ir dumbliai). Grybai. Gyvūnai. Augalai. Virusai. Kvėpavimas. Fotosintezė. Fotosintezės eiga. Lapo sandara.

Moneros (bakterijos) — tai labai įvairių formų, maži organizmai, kurie labai paplitę visur (ore, vandenye, žmogaus organizme ir t.t). Bakterijos yra vienaląsčiai organizmai. Ląstelę dengia membrana, o virš jos yra tvirta apsauginė sienelė. Dauguma bakterijų turi judėti skirtus žiuželius ir kai kurios apsauginį gleivių sluoksnį. Bakterijos neturi branduolių, tačiau turi tankesnę citoplazmos dalį vadinamą nukleoidu, kurioje yra ląstelės paveldimoji informacija. Pagal mitybos būdą bakterijos yra skirstomos į autotrofines (cianobakterijos) ir į heterotrofines (saprotrofai — pagr. skaidytojai, parazitai). Pagal deguonies poreikį bakterijos taip pat skirstomos į aerobines (tas, kurios naudojasi deguonimi iš aplinkos) ir anaerobines (tas, kurios reikalingą deguonį pasigamina citoplazmoje, cheminių reakcijų metu).

  • Microsoft Word 93 KB
  • 2013 m.
  • 3 puslapiai (934 žodžiai)
  • Jonas
  • Biologijos konspektas
    10 - 3 balsai (-ų)
Biologijos konspektas. (2013 m. Gruodžio 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/biologijos-konspektas.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 26 d. 01:21
×