Biologijos mokytojo darbo vietos tyrimas


Įvadas. Darbo tikslai ir uždaviniai. Kaip turėtų atrodyti ergonomiška darbo vieta. Kenksmingi darbo aplinkos veiksniai. Biologijos mokytojo darbo vietos tyrimas. Nuotraukos. Išvados.

. Vinilo ir panašūs į vinilą apmušalai,kurie lengvai išvalomi, atsparūs irimui, tačiau nepraleidžia oro, kėdė po šlaunimis pradės kaisti, gali kauptis drėgmė.

Fizikiniai – įrengimų, mechanizmų keliamas triukšmas, virpesiai, radiacija, klimatiniai veiksniai (karštis, šaltis, drėgmė).

Cheminiai – dujos, garai, aerozoliai, dulkės, įvairios toksinės cheminės medžiagos.

Biologiniai – bakterijos, virusai, parazitai ir kiti mikroorganizmai, galintys paveikti organizmą.

Psichofiziologiniai – fizinio darbo, nervinės ir emocinės įtampos bei technologinio proceso elementai, darantys įtaką organizmo būsenai.

Monitoriaus ekrano įstrižainė 43 cm, ekranas lengvai pasukamas ir pakreipiamas

Klaviatūros paviršius matinis, be akinančių atspindžių, simboliai lengvai įskaitomi. (3pav)

Pelės mygtukai nėra sugrūsti nei nutolę nuo vienas kito, yra jautrūs

Kėdės atlošas yra palinkęs atgal, išlaikydamas teisingą kampą tarp kėdės ir sėdynės atlošo(1300) (6 ir 7 pav)

Kėdė padenta sintetinio pluošto medžiaga,kuris yra pralaidus orui, bet mažiau atsparus irimui bei sunkiau išvalomas.

Patalpoje įregtas natūralus vėdinimas tai reiškia į pastatą oras patenka ir iš jo išteka pro langus, ar specialiai tam įrengta angas.

Cheminiai veiksniai: Mokykloje mokytojui tenka daug rašyti ant lentos su kreida tai gali sukelti alerginę reakciją ir dulkės esančios patalpoje tai pat gali sukelti alerginę reakciją.

Biologiniai veiksniai: dirbant su vaikais yra didelė tikimybė užsikrėsti oro lašeliniu būdu plintančiomis infekcinėmis bakterinėmis ar virusinėmis ligomis.

Psichofiziologiniai veiksniai: Mokytojas dirbdamas su vaikais patiria didelę įtampą ir stresą, nes vaikai,nes vaikai mėgsta neklausyti mokytojo ir jį paerzinti, be to mokytojams tenka didelis darbo krūvis visi šie veiksniai sukelia stresą ir įtampą.

  • Microsoft Word 493 KB
  • 2016 m.
  • 10 puslapių (1397 žodžiai)
  • Kolegija
  • Rasa
  • Biologijos mokytojo darbo vietos tyrimas
    10 - 4 balsai (-ų)
Biologijos mokytojo darbo vietos tyrimas. (2014 m. Kovo 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/biologijos-mokytojo-darbo-vietos-tyrimas.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 24 d. 04:18
×