Biologijos testas Evoliucija su atsakymais


Kodel bakterijos isskiriamos is kitu vienalasciu organizmu. Biologijos testai evoliucija. Biologijos testai. Kokie elementai sudaro gyvybes pagrinda. Apibudinkite evoliucija ir jos formas. Biologijos testai su atsakymais. Daugialąsčio organizmo struktūrines lygmens dalys. Kodel virusai laikomi gyvybes forma. Evoliucija testas. Kuo svarbus dirvožemio atsiradimas gyvybės vystymuisi sausumoje.

Biologijos testas apie evoliuciją. Evoliucija. Įrašykite reikiamas sąvokas. Apibūdinkite evoliuciją ir jos formas. Koks yra žemės ir gyvybės amžius? Nurodykite įžymiausius gamtininkus ir jų indėlį į evoliucinės minties raidą. Išvardykite cheminės ir biologinės evoliucijos energijos šaltinius. Kokie organizmai buvo pirmieji sausumos gyventojai? Nurodykite ir paaiškinkite evoliucijos varomąsias jėgas. Kuo svarbus dirvožemio atsiradimas gyvybės vystymuisi sausumoje? Atsakymai. Gyvybės egzistencijos lygmenys. Nurodykite, kokie elementai sudaro gyvybės pagrindą. Kokie audiniai atlieka atraminę, koordinacinę, transportinę, apsauginę funkcijas? Kodėl virusai laikomi gyvybės forma? Kodėl bakterijos išskiriamos iš kitų vienaląsčių organizmų? Kuo panašūs ir kuo tarpusavyje skiriasi protistai? Išvardykite, daugialąsčio organizmo struktūrines lygmens dalis. Nurodykite daugialąsčių organizmų karalysčių skirtumus. Atsakymai.

Daugialąsčiai bestuburiai. Pintys turi nedidelį vamzdelio pavidalo kūną, nusėtą mažytėmis angelėmis – poromis, pro kurias į vamzdelio ertmę patenka vanduo, vėliau ištekantis lauk pro angą vamzdelio viršuje. Vidiniame pinties sienelės sluoksnyje išsidėsto ląstelės su judančiais žiuželiais, kurios ir varo vandenį pro poras į kūno ertmę. Šios ląstelės turi ir mažų čiuptuvėlių, kurie iš tekančio vandens įsiurbia maisto medžiagas. Išoriniame ląstelės sluoksnyje randama epitelio ląstelių. Pinties formą palaiko griaučiai, sudaryti iš mažyčių adatėlių – spikulių. Duobagyviai sudaryti iš dviejų ląstelių sluoksniu: ektodermos ir entodermos, kuriuose išsidėsto skirtingos specializacijos ląstelės. Ektodermoje esama epitelinių ir raumeninių, dilgiųjų, nervinių ląstelių, taip pat tarpinių, kurios gali virsti bet kuriu kitų tipų ląstelėmis. Entoderma sudaro virškinamosios ląstelės. Duobagyvių kūnas maišelio formos su burnos anga viršutinėja kūno dalyje. Burną supa čiuptuvai, padedantys susigauti maistą. Kūno viduje – virškinamoji ertmė. Visi duobagyviai, išskyrus medūzas, dažniausiai yra sėslūs gyvūnai.

Gyvūnai ir augalai. Gyvūnai ir augalai sudaryti iš audinių. Iš kelių audinių sudaryta struktūra, atliekanti tam tikrą darbą organizme, vadinama organu. Juos turi visi augalai ir gyvūnai. Kiekvienas organas, atlieka tam tikras organizmo gyvybines funkcijas. Visi gyvūnų organai yra grupuojami į organų sistemas.

  • Microsoft Word 15 KB
  • 2012 m.
  • 4 puslapiai (1207 žodžiai)
  • Greta
  • Biologijos testas Evoliucija su atsakymais
    9.5 - 2 balsai (-ų)
Biologijos testas Evoliucija su atsakymais. (2012 m. Lapkričio 04 d.). https://www.mokslobaze.lt/biologijos-testas-evoliucija-su-atsakymais.html Peržiūrėta 2020 m. Lapkričio 29 d. 03:38
×
33 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo