Biologinė aplinkos tarša, organizmo apsaugos mechanizmas


Lietuvos edukologijos universitetas. Biologinė aplinkos tarša, organizmo apsaugos mechanizmas. Įvadas. Biologinė aplinkos tarša. Aplinkos veiksnių sąlygojamų ligų grupei priklauso 5 globaliniu mastu didžiausi žudikai. Biologiniai teršalai ir jų patekimo į organizmą keliai. Infekcinės ligos perduodamos infekcijos grandine. Infekcijos agentas-. tai mikroorganizmas, galintis sukelti ligą. . infekcijos agentą nusako. Įprasta infekcijos agento buveinė yra vadinama rezervuaru (aplinka).  juo gali būti. Infekcijos perdavimas yra agento išplitimas aplinkoje ar patekimas į kitą asmenį. Šeimininku yra vadinamas žmogaus ar gyvulio organizmas. Sergamumui infekcinėmis ligomis įtakos turi ligos atsiradimo veiksnių grupės. Medikai užkrečiamąsias ligas skirsto į penkias grupes. Biologinis užkratas. Infekcinių ligų paplitimas. Organizmo apsaugos mechanizmas. Epidemijos židinio išaiškinimas ir kontrolė. Išvados. Informacijos šaltinių sąrašas.

Viršutinių kvėpavimo takų kataras. Mirtingumui nuo infekcinių ligų turi įtakos kenksmingi aplinkos rizkos veiksniai:, skurdas, bloga sveikatos priežiūra, organizmo atsparumas; taip pat didelės įtakos turi oro tarša ir gyvenimo sąlygos, tokios kaip šaltis, busto perkrovos...

Ūminė kvepavimo takų infekcija; Virškinimo trakto infekcija; Tuberkuliozė; Maliarija; Raupai.

Dėl šių ligų kasmet miršta 12mln.žmonių, daugiausiai besyvistančiose šalyse.

Su įkvepiamu oru per kvepavimo sistemą; Su užterštu vandeniu ir maistu per virškinimo sistemą; Iš dirvos per pažeistą odą ar gleivines.

Infekcijos agentas; 2)rezervuaras (aplinka); 3)infekcijos perdavimas; 4)jautrus šeimininkas.

Jo fizinė struktūra; išskiriamo toksino tipas; patogeniškumas (gebėjimas sukelti ligą).

Kuo yra didesnis mikroorganizmo virulentiškumas (sugebėjimas augti ir daugintis), sugebėjimas patekti į organizmą ir patogeniškumas (sugebėjimas sukelti ligą), tuo didesnė tikimybė, kad jis sukels ligą.

Sergantis žmogus; bakterijų nešiotojas (neturintis nusiskundimų, būdingų infekcinei ligai); gyvulys; aplinka (vanduo, dirvožemis).

Fizinio kontakto tarp infekuoto ir neinfekuoto asmens būdu – liečiant, bučiuojant, seksualinių santykių metu, gimdymo metu, maitinant krūtimi, per placentą, perpilant kraują; oro keliu, kai lašeliai su infekcijos agentu patenka ant gleivinės (nosies, akių, burnos) – čiaudint, kosint, sloguojant;.

Infekcijos agentas gali būti perduodamas 2 būdais:.

Netiesioginiu, kai infekcinis agentas prisitvirtina prie medžiagų ar kitų objektų:.

Per terpę buityje – maistą, vandenį, higienos reikmenis, rankšluosčius, užterštus švirkštus per pernešėjus – žmones, gyvulius, vabzdžius; oro kilmės – su oro pernašomis, aerozoliais, dulkėmis.

  • Ekologija Skaidrės
  • MS PowerPoint 2467 KB
  • 2016 m.
  • 30 puslapių (1770 žodžiai)
  • Universitetas
  • Artūras
  • Biologinė aplinkos tarša, organizmo apsaugos mechanizmas
    10 - 3 balsai (-ų)
Biologinė aplinkos tarša, organizmo apsaugos mechanizmas. (2014 m. Gegužės 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/biologine-aplinkos-tarsa-organizmo-apsaugos-mechanizmas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 22 d. 23:50
×