Biologiniai psichikos pagrindai


Biologiniai psichikos pagrindai. Psichofiziologija. Biologinis grįžtamasis ryšys. Nervų sistemos struktūra. Periferinė nervų sistema. Galvos smegenys. Neurono struktūra. Psichofiziologija. Stresas. Tipinė organizmo reakcija į stresą „Ginkis arba bėk“. Stresoriai. Streso stadijos. Psichofiziologinės būsenos valdymo būdai. Biologinis grįžtamasis ryšys (BGR). Apibrėžimas. Žingsniai. Pagrindiniai modalumai.

Biologiniai psichikos pagrindai. Psichofiziologija. Biologinis grįžtamasis ryšys.

Centrinė nervų sistema (CNS) (galvos ir nugaros smegenys) Periferinė nervų sistema (PNS) (12 porų galvinių nervų, 31 pora nugarinių nervų, taip pat įvairūs nerviniai mazgai ir rezginiai) 1 – galvos smegenys 2 – nugaros smegenys 3 - nervai.

Centrinė nervų sistema (CNS) Galvos ir nugaros smegenys Valdymo ir integraciniai centrai.

Periferinė nervų sistema (PNS) Galviniai, nugariniai nervai, nerviniai rezginiai Komunikacija tarp CNS ir likusio kūno.

Motorinė (eferentinė) dalis Motoriniai nervai Impulsų perdavimas iš CNS į efektorius (raumenis ir liaukas).

Sensorinė (aferentinė) dalis Sensoriniai nervai iš jutimo organų ir receptorių vidaus organuose Impulsų perdavimas iš receptorių į CNS.

Somatinė nervų sistema (PNS) Somatinė (valinga) įnervacija Impulsų perdavimas iš CNS į skersaruožius (skeleto) raumenis.

Autonominė nervų sistema (ANS) Vegetacinė (nevalinga) įnervacija Impulsų perdavimas iš CNS į širdies skersaruožius raumenis, lygiuosius raumenis ir liaukas.

Simpatinė dalis Mobilizuoja kūno sistemas kai reikalingas aktyvumas.

  • Psichologija Skaidrės
  • MS PowerPoint 1441 KB
  • 2015 m.
  • 20 puslapių (361 žodžiai)
  • Deividas
  • Biologiniai psichikos pagrindai
    10 - 2 balsai (-ų)
Biologiniai psichikos pagrindai. (2015 m. Vasario 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/biologiniai-psichikos-pagrindai.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 26 d. 01:41
×