Biologiniai rizikos veiksniai pašaruose jų kontrolė ir valdymas


Biologiniai rizikos veiksniai mokykloje. Kenkėjų kontrolė pasaruose. Kursiniai pasarai. Referatas apie pasarus.

Biologiniai rizikos veiksniai, jų kontrolė ir valdymas. Įvadas. Pašarų gedimas. Biologiniai rizikos veiksniai. Mikrobiologiniai rizikos veiksniai. Virusologiniai rizikos veiksniai. Parazitiniai rizikos veiksniai. Kenkėjų kontrolė ir valdymas. Išvados. Literatūros sąrašas.

Kiekvienas iš mūsų norime valgyti ne tik skanų, sveiką, tačiau ir saugų maistą. Vartojame tiek augalinės tiek gyvūninės kilmės maistą. Norint vartoti saugų maistą, gyvūnų pašarai taip pat turi būti saugūs. Yra daug būdų pašarams tapti nesaugiais. Tačiau didžiausią įtaką turi netinkamas jų sandėliavimas. Todėl norint į rinką pateikti saugius pašarus, būtina užtikrinti apsaugą nuo aruodinių kenkėjų, apsaugoti nuo virusų bei mikrobiologinės taršos.

Kenkėjų kontolė – tai procesas, užtikrinantis gaminamo produkto ar teikiamos paslaugos kokybę ir taikomas kaip sistema, apimanti profilaktines ir inventorines priemones, bei skirta apsaugoti vartotoją nuo nepageidaujamų kenkėjų ir jų padaromos žalos. Kenkėjų kontolė plačiąja prasme apima žmogaus sveikatos, nuosavybės, maisto išteklių apsaugą. Jos veiklos objektai – žemės ūkio, daržininkystės ir sodininkystės kultūrų auginimo plotai (žemės ūkio augalų kenkėjų kontrolė), gyvulių auginimo įmonės (veterinarinė kenkėjų kontrolė) ir maisto pramonės įmonės, visuomeniniai bei privatūs pastatai, įvairios ne maisto pramonės įmonės ir jų teritorijos (buitinių kenkėjų kontrolė). Kenkėjų kontrolės sumažina maisto produktų nuostolius, užkerta kelią infekcinėms ir neinfekcinėms ligoms plisti, gerina gyvenimo kokybę.

Egzistuoja fizikiniai, cheminiai ir biologiniai rizikos veiksniai tiek maisto produktuose, tiek gyvūnų pašaruose. Darbe pateiksiu pagrindinius biologinius maiste ir pašaruose sutinkamus kenkėjus, aprašysiu jų kontrolės būdus ir valdymą.

  • Biologija Kursinis darbas
  • Microsoft Word 26 KB
  • 2012 m.
  • 16 puslapių (2625 žodžiai)
  • Universitetas
  • Renata
  • Biologiniai rizikos veiksniai pašaruose jų kontrolė ir valdymas
    10 - 3 balsai (-ų)
Biologiniai rizikos veiksniai pašaruose jų kontrolė ir valdymas. (2012 m. Birželio 30 d.). https://www.mokslobaze.lt/biologiniai-rizikos-veiksniai-pasaruose-ju-kontrole-ir-valdymas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 18 d. 02:23
×