Biologiniai virusai. Virusų sukeliamos ligos.


Biologinis virusas. Virusų rūšys. Bakteriju sukeliamos ligos. Virusai biologija. Virusų sukeltos ligos. Kas yra biologinis virusas. Viruso sukeliamos ligos. Biologija virusai. Kas yra biologinis virusas?. Biologinis virusas?.

Kas yra virusas? Virusai suskirstyti į keturis tipus. Viruso gyvenimo ciklas. Ligos, kurias sukelia bakterijos ir virusai. Živ užskrėtimo būdai. Šaltiniai.

Virusai (lot. Virus – nuodas) tai įvairių geometrinių formų dalelės, kurios, patekusios į gyvą ląstelę, integruoja savo nukleorūgštį į ląstelės nukleorūgštį ir, panaudodamos ląstelės energiją bei dauginimosi mechanizmą, greitai pasidaugina, o nauji virusai atakuoja sveikąsias ląsteles, ir taip jie plinta, o ląstelės žūva.

Kiekviena virusų rūšis parazituoja ir pasirenka tik tam tikros rūšies ląsteles, pvz. Živ puola leukocitus, hepatito virusas - kepenų ląsteles, herpės virusas - epitelio ląsteles.

Virusas atpažįsta užkrėsti tinkamą ląstelę. Atpažįstant susijungia viruso kapsidės paviršiaus molekulės ir ląstelės plazminės membranos molekulės. Todėl virusas užkrėsti gali tik tas ląsteles, kurių plazminė membrana turi tam tikras žymes.

Virusas prasiskverbia į ląstelę. Vieni virusai fermentais pragraužia skylę membranoje ir įšvirkščia vidun savo chromosomą, kiti priverčia ląstelę juos praryti. Kartais į ląstelės vidų patenka visas virionas, o ne vien nukleorūgštis.

  • Biologija Projektas
  • MS PowerPoint 2230 KB
  • m.
  • 14 puslapių
  • Ina
  • Biologiniai virusai. Virusų sukeliamos ligos.
    10 - 2 balsai (-ų)
Biologiniai virusai. Virusų sukeliamos ligos.. (2012 m. Kovo 04 d.). https://www.mokslobaze.lt/biologiniai-virusai-virusu-sukeliamos-ligos.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 25 d. 06:09
×