Biologinis (žmogiškasis) kapitalas referatas


Įvadas. Biologinio kapitalo samprata. Biologinio kapitalo kiekybinis ekonominis vertinimas. Biologinio kapitalo kokybinis ekonominis vertinimas. Liekamos pridėtinės vertės kūrimo procesas bei biologinio kapitalo svarba jame. Išvados. Literatūros sąrašas.

Norint pradėti kalbėti apie biologinį kapitalą, visų pirma reikėtų turėti bendrą supratimą, kas gi yra pats kapitalas? Taigi, kapitalas yra vienas iš trijų, pagrindinių gamybos veiksnių, kiti du: darbas ir žemė. Pačiu kapitalo terminu yra apibūdinami tokie daiktai, kurie būna naudojami gamybos procesuose, kitaip sakant - materialiniai ištekliai, išskyrus žemę ir darbą. Kapitalas yra pagamintos gamybos priemonės, kurios yra kilusios iš žemės ir darbo. Žemė ir darbas yra daug efektyvesni ir našesni gamybos veiksniai, kai jie sąveikauja su atitinkamu kapitalo kiekiu. Tačiau kapitalas yra toks gamybos veiksnys, kuris užima savarankišką vietą. Be abejonės kapitalas gali būti nuolatos gerinamas ir didinamas. Taip pat svarbu žinoti, jog kapitalas yra žmogaus sukurtas gamybos veiksnys. Trumpai tariant, kapitalas yra žmogaus darbu pertvarkyti gamtiniai ištekliai ir pritaikyti tolesniam perdirbimui, kuriant žmogui reikalingas gėrybes, taip pat tai finansinių ir fizinių fondų, kurie gali būti naudojami prekių gamybai ir paslaugoms kurti, vertė, turtas, vertybė.

Na, o žmogaus vystymąsi, jo sveikatą, prisitaikymą nagrinėja biologijos mokslas. Iš šio mokslo yra atsiradęs ir biologinis kapitalas. O kas gi yra tas biologinis kapitalas? Sąvoką „biologija“ galima apibrėžti, kaip gyvybę, gyvus organizmus, kaip mokslas jis tiria mediciną, mitybą, pačio žmogaus prisitaikymą prie aplinkos, evoliuciją ir pan.

Mano šio darbo tikslas yra dar plačiau apžvelgti vieną iš pagrindinių kapitalų, tai biologinį kapitalą.

Darbo uždaviniai:

apibūdinti biologinio kapitalo sampratą;

kiekybiškai ir kokybiškai įvertinti biologinį kapitalą;

įvertinti biologinio kapitalo svarbą liekamosios pridėtinės vertės kūrimo procese.

Taigi, biologinis (žmogiškas) kapitalas yra žmogaus biologinės gyvybės palaikymas. Šis kapitalas susideda iš daugelio veiksnių, tokių kaip: tautos gyvybingumas, gyvybinė energija, žmogaus gyvybės palaikymas. Tokie svarbūs veiksniai kaip: sveikų vaikų gimdymas, jų auginimas, išsilavinimo suteikimas, socialinių garantijų suteikimas, sveikatos palaikymas, sveika mityba, darbo vietų suteikimas, yra labai svarbūs norint palaikyti tautos gyvybingumą, tęsti giminystę, bei, kas svarbiausia, palaikyti žmogaus gyvybę. Na, o kalbant apie individualų asmenį nuo jo gerovės neatsiejamas yra žmogaus vardo įtakingumas, nes tai suteikia žmogui pasitikėjimą.

  • Microsoft Word 17 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 10 puslapių (1645 žodžiai)
  • Universitetas
  • Gais
  • Biologinis (žmogiškasis) kapitalas referatas
    10 - 10 balsai (-ų)
Biologinis (žmogiškasis) kapitalas referatas. (2015 m. Lapkričio 24 d.). https://www.mokslobaze.lt/biologinis-zmogiskasis-kapitalas-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 23 d. 05:05
×