Biologinis žmogiškasis kapitalas


Įvadas. Biologinio kapitalo samprata. Biologinio kapitalo svarba liekamosios pridėtinės vertės kūrimo procese. Biologinio kapitalo kokybinis ekonominis vertinimas. Biologinio kapitalo kiekybinis ekonominis vertinimas. Išvados. Informacijos šaltiniai.

Nors žmogiškasis kapitalas (išsilavinimas, investicijos į savęs tobulinimą) yra laikomas kertiniu efektyvumo akmeniu, tačiau be biologinio kapitalo, žmogiškasis būtų sunkiau realizuojamas.

Nors, kaip jau buvo minėta, svarbu ne kiekybė, o kokybė, tačiau kiekybės taip pat negalime pamiršti. Kiekybė yra svarbi, nes kuo didesnis biologinis kapitalas, tuo žmonės sveikesni, tuo daugiau sveikų žmonių, kurie gali kelti šalies ekonomiką.

Biologinio (žmogiškojo) kapitalo dalimi yra sveikų palikuonių susilaukimas. Tyrimai rodo, kad sveiki tėvai dažniau susilaukia sveikų vaikų, šie vaikai užaugę susilaukia savų palikuonių, kurie, didelė tikimybė, kad taip pat bus sveiki. Žinoma, niekas nėra apsaugotas nuo užkrečiamų ligų ar kitų infekcijų.

Trumpai tariant, biologinis (žmogiškasis) kapitalas yra – žmogiškojis gyvybinė energija, išgyvenimas. Žmogiškąjai gyvybinei energijai palaikyti svarbiausia yra švarus vanduo, sveikas maistas, norint ją pagerinti, reikalinga sveikatos apsauga, siekiant moralinės gerovės reikalingas socialinis gyvenimas, švietimas, kultūra. Taip pat kaip ir žmogaus, kaip individo gyvybingumas yra svarbus ir tautos gyvybingumas, nes žmonių grupė, susijungusi į vieną darinį geba padaryti daugiau, nei atkiri individai. Tautos gyvibingumas, kas taip pat yra biologinio (žmogiško) kapitalo dalis. Jis priklauso nuo daugelio individų, kurie susijungia į vieną bendruomenę, juos sieja kultūra, žemė, istorija.

Taigi, biologinio kapitalo kiekybė ekonomikoje yra labai svarbi, siekiant tinkamai panaudoti visus išteklius gamyboje. Grupė aktyvių, gyvybingų asmenų gali pagaminti didesnį produkcijos kiekį ar suteikti daugiau paslaugų, taip pat ir daugiau suvartoti.

  • Ekonomika Referatas
  • Microsoft Word 45 KB
  • 2013 m.
  • 8 puslapiai (1367 žodžiai)
  • Odeta
  • Biologinis žmogiškasis kapitalas
    10 - 2 balsai (-ų)
Biologinis žmogiškasis kapitalas. (2013 m. Gruodžio 04 d.). https://www.mokslobaze.lt/biologinis-zmogiskasis-kapitalas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 15:57
×