Biologiškai skaidžių atliekų tvarkymas skaidrės


Aplinkos skaidrės. Biologiškai skaidžių atliekų tvarkymas. Įvadas. Kas tai? Žaliosios atliekos. Kas nutinka patekusioms į savartyną organinėms biologiškai skaidžioms atliekoms. Šiuo metu taikomos organinių bioskaidžių atliekų sąvartyne alternatyvos. Pagrindiniai metodai tvarkant bioskaidžias atliekas. Bioskaidžių atliekų fermentavimas. Kompostavimas. Kompostavimui yra naudojamos.   Skirtumai tarp BOKASHI ir komposto. Išvados. Literatūra. Žodynėlis.


Nagrinėdama temą pirmiausia pristatysiu, kas yra biologiškai skaidžios medžiagos, žaliosios atliekos, kalbėsiu apie tai, kas nutinka joms patekus į savartyną, kai yra neišskiriamos iš bendro atliekų srauto. Pristatysiu šiuo metu taikomas organinių bioskaidžių atliekų sąvartyne alternatyvas; taip pat pagrindinius metodus tvarkant šias atliekas – fermentavimą ir kompostavimą. Aptarsiu pagrindinius skirtumus tarp BOKASHI ir komposto. Pateiksiu išvadą ir pavartotų terminų žodinėlį.

Biologiškai skaidžios (biodegraduojančios) atliekos apibūdinamos kaip bet kokios organinės atliekos, kurios gali būti suskaidytos aerobiniu (dalyvaujant deguoniui) ar anaerobiniu (bedeguoniu) būdu. Buitinių - komunalinių atliekų sraute jas sudaro sodo atliekos, užterštas ar netinkamai perdirbtas popierius ir kartonas, skystos ir kietos maisto produktų atliekos.

Kaip atskiras bioskaidžių atliekų srautas išskiriamos žaliosios atliekos - tai biologiškai skaidžios sodų, parkų, kapinių ir kitų apželdintų teritorijų bei žemės ūkio naudmenų priežiūros ir tvarkymo atliekos. Tai – medžių ir krūmų genėjimo atliekos, nupjauta žolė, augalų liekanos, pjuvenos, drožlės, lapai ir kt. Žaliosios atliekos privalo būti atskirtos iš bendro komunalinių atliekų srauto ir tvarkomos atskirai.

Užima daug vietos, didina sąvartyno tūrį; kelia gaisrų pavojų, nes lengvai degios (ypač sausrų metu); biodegraduoja, išsiskiriant biodujoms  (globalinis šiltnamio efektas, gaisrų ir sprogimų pavojus, nemalonūs kvapai, aplinkos tarša); didele dalimi prisideda prie filtrato susidarymo (nemalonūs kvapai, vandens ir dirvožemio tarša); sudaro sąlygas daugintis patogeniniams mikroorganizmams; pritraukia padarus, kurie gali platinti infekcijas; nulemia neprognozuojamą sąvartyno paviršiaus sėdimą;.

  • Aplinka Skaidrės
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • Ugnė
  • 14 puslapių (738 žodžiai)
  • Aplinkos skaidrės
  • MS PowerPoint 900 KB
  • Biologiškai skaidžių atliekų tvarkymas skaidrės
    10 - 9 balsai (-ų)
Biologiškai skaidžių atliekų tvarkymas skaidrės. (2015 m. Gruodžio 02 d.). http://www.mokslobaze.lt/biologiskai-skaidziu-atlieku-tvarkymas-skaidres.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 00:13