Biomechanika


Įvadas. Kamuolio perdavimai. Futbolo technika. Biomechanika. Didaktinė biomechanika. Diferencinė biomechanika. Eksperimentinė biomechanika. Ergonominė biomechanika. Evoliucinė biomechanika. Fizinių pratimų biomechanika. Sporto biomechanika. Teorinė sporto biomechanika. Spyris į vartus. Kamuolio perdavimo biomechanika.

Jau nuo seno daugelis mokslininkų bei filosofų (Aristotelis, Niutonas, Galilėjus ir kt.) domėjosi judesių atlikimo esme. Buvo keliami klausimai, nuo ko priklauso judesių atlikimo efektyvumas, kodėl vienas žmogus yra labai stip¬rus, o kitas ištvermingas, kaip geriau išlavinti greitumų, jėgą bei vikrumą. Kiekvienu atveju buvo bandoma nagrinėti (kiek tik leido to laikotarpio moks¬lo lygis) organizmo funkcijos kitimą fizinio darbo ir varžybų metu. Nuo tų lai¬kų mokslas, nagrinėjantis judesių priežastis, buvo pradėtas vadinti KINEZIOLOGIJA (tas terminas labai paplitęs tarp mokslininkų ir sporto specialistų). Graikiškai KiNEIN reiškė judesį, o LOGOS - pažinimą, mokslą. Nuo 1543 m. pasirodžius Andreas Vesalius knygai "Žmogaus kūno struktūra" (lot., FABRICA HUMANI CORPORIS) buvo galima aiškiau suprasti organizmo funk¬cijos ypatumus fizinio darbo metu. Tačiau to laiko judesių supratimas buvo gana paviršutiniškas.

Dabar judesių ir sporto fiziologija pasiekė aukštą mokslo lygį: publikuo¬jami moksliniai straipsniai prestižiniuose mokslo žurnaluose, leidžiamos kny¬gos, steigiamos laboratorijos, geriausiuose pasaulio universitetuose dėstoma judesių ir sporto fiziologija. Šiandien ne tik sporto specialistas ar medikas, bet ir kiekvienas žmogus negali apsieiti nežinodamas pagrindinių judesių ir sporto fiziologijos principų, nes tai būtina norint ne tik stiprinti kūną, bet ir sveikatą ar net atgauti ją.

  • Kūno kultūra Referatas
  • Microsoft Word 19 KB
  • 2013 m.
  • 7 puslapiai (1145 žodžiai)
  • Universitetas
  • Jonas
  • Biomechanika
    9 - 3 balsai (-ų)
Biomechanika. (2013 m. Gegužės 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/biomechanika.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 23 d. 06:59
×