Biomedicininiai tyrimai ir etiniai jų vykdymo aspektai


Biomedicininiai tyrimai su zmonemis. Biomedicininių tyrimų etikos principai. Etiniai biomedicininiu tyrimu aspektai. Biomedicininiu tyrimu etikos analize. Bandymai su zmonemis biomedicininių tyrimų. Biomedicininių tyrimu atvejai. Klinikinis atvejis ir etinis aspektas. Biomedicininių tyrimų vykdymo tvarka. Etinius tyrimo aspektus,. Dujinė gangrena kaip apsisauguoti.

Biomedicininių tyrimų etinės priežiūros esmė. Biomedicininių tyrimų vykdymo principai. Atvejis bei jo analizė. Klinikiniai tyrimai, jų vykdymo etapai. Klinikiniai tyrimai. Klinikinis vaistinio preparato tyrimas. Asmens sutikimas. Pažeidžaimi asmenys klinikiniuose tyrimuose. Naudos ir žalos santikis klinikiniuose tyrimuose. Klinikiniai tyrimai bioetikos užribyje. Interesų konfliktai ir jų reikšmė mokslo ir biomedicininių tyrimų vykdyme. Klinikinių tyrimų etinės priežiūros trūkumai. Apžvalga. Literatūros sąrašas.

Biomedicininių tyrimų etikos priežiūra, įteisinta po Antrojo pasaulinio karo, tik aštuntame dešimtmetyje įgavo ypač svarbų vaidmenį besiplečiančių biomedicininių tyrimų vertinime. Šis laikotarpis sutapo su klinikinių tyrimų proveržiu, ypač akivaizdžiu naujų vaistų gamybos srityje, kur pradėjus kliniškai išbandyti farmacijos produktus tam tikslui pasitelki tūkstančiai tiriamųjų. „Joks naujas terapijos metodas negali būti pripažintas, jei nebus galutinai ištirtas ir išbandytas su žmonėmis. Tačiau jei tokia veikla laikoma žmogaus mokslu, tyrimai pirmiausiai turi būti atliekami žmogaus labui, deramai atsižvelgiant į asmenį, o tai tuojau kelia pagarbos ekperimento objektui reikalavimą“.(4) Vis dėl to neretai mokslinės iniciatyvos siekiančios pagerinti žmonių sveikatą ir praturtinti žinias apie gyvybiškai svarbias funkcijas, kelia grėsmę tiriamiesiems. Etikos paskirtis yra padėti suvokti skiriamąją riba, apsaugoti žmonių pasirinkimą, kai patys asmenys nusprendžia, kuri veikla ir tyrimai galėtų suteikti jiems naudos ir kurie tyrimai kelia grėsmę jų orumui.

  • Microsoft Word 33 KB
  • 2012 m.
  • 13 puslapių (3056 žodžiai)
  • Universitetas
  • Biomedicininiai tyrimai ir etiniai jų vykdymo aspektai
    10 - 1 balsai (-ų)
Biomedicininiai tyrimai ir etiniai jų vykdymo aspektai. (2012 m. Birželio 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/biomedicininiai-tyrimai-ir-etiniai-ju-vykdymo-aspektai.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 25 d. 21:36
×