Bionika informacinių technologijų referatas


Paveikslų sąrašas. Įvadas. Istorija. Metodai. Pavyzdžiai. Bionikos panaudojimas. Medicinoje. Politikoje. Architektūroje. Kitose srityse. Susijusios mokslo sritys. Biomechatronika. Biofizika. Bionikos perspektyvos. Dirbtinė ragena. Smegenų apgaulė žmogui padeda pajusti dirbtinę ranką. Literatūros sąrašas. Paveikslėlis 1 Velcras. Paveikslėlis 2 Atšvaitai. Paveikslėlis 3 Nelumbo lotosas.

Vandens gyvūnai — žuvys, delfinai, kalmarai — gali plaukti dideliu greičiu. Todėl bionikai juos tyrinėdami ieško naujų būdų, kaip padidinti projektuojamų laivų greitį: jie „pasiskolino“ delfino kūno formą dabartiniams povandeniniams laivams, sukūrė jiems dangą, funkcionuojančią panašiai kaip delfinų oda, kuri primena geromis amortizacinėmis savybėmis pasižyminčią diafragmą. Be to, delfinai ir kai kurie kiti jūrų gyvūnai žuvis aptinka ultragarsu. Naudodamiesi šiuo „patentu“ mokslininkai sukūrė žvejyboje plačiai naudojamą prietaisą — echolotą.

Išnagrinėjus kaulų struktūrą, pirmuonių radioliarijų griaučių ypatumus, sukurtas ažūrinių konstrukcijų statinių principas (pavyzdžiui, Eifelio bokštas Paryžiuje atitinka šio principo statinius). Dabar iš tokių konstrukcijų statomi tiltai, dengtos sporto salės ir kiti statiniai, nes jos yra labai lengvos, o kartu gali atlaikyti dideles apkrovas. Be to, tokių statinių statybai sunaudojama kur kas mažiau statybinių medžiagų.

Bionika (taip pat žinomas kaip biologinė mimikrija , Biomimetika , bio-įkvėpimo, biognosis, ir arti bionical kūrybiškumą inžinerijos) yra biologinis taikymo metodus ir sistemas rasti pobūdžio prie studijų ir dizaino inžinerijos sistemų ir modernių technologijų

Technologijų perdavimą tarp Lifeforms ir gamina, anot šalininkų Bionic technologijų, pageidautina, nes evoliucijos slėgis paprastai pajėgų gyvų organizmų, įskaitant faunos bei floros apsaugos, tapti labai optimizuotos ir veiksmingos. Klasikinis pavyzdys yra plėtra nešvarumams ir vandeniui atsparus dažų (danga) pastebėjus, kad paviršiaus lotoso gėlė augalas praktiškai unsticky nieko ( lotoso efektas ).

Sąvoka "biomimetic" yra teikiama pirmenybė, kai daroma nuoroda į chemines reakcijas. Be to domeno, biomimetic chemija remiasi reakcijos, kad gamta, įtraukti biologinės makromolekulės (pavyzdžiui, fermentams arba nukleino rūgščių), kurių chemija galima sudvigubinti naudojant daug mažesnes molekules in vitro.

Pavyzdžiai Bionika inžinerijos įtraukti delfinų korpusai valčių imituojančio storio oda; hidrolokatorių , radaras , ir medicinos ultragarso vaizdo imituojančio echolokacija apie šikšnosparnius .

Be mokslo srityje kompiuterių, Bionika tyrimas davė dirbtinių neuronų , dirbtiniai neuroniniai tinklai , ir spiečiaus intelektas . Evoliucinė skaičiavimas taip pat buvo motyvuotas Bionika idėjoms, tačiau prireikė idėja toliau modeliuoti raidą in silico ir gaminant gerai optimizuoti sprendimų, kurie niekada pasirodė pobūdį.

Manoma, pagal Julijaus Vinsentas profesorius Biomimetika tuo Pirtis universitetas 'ai Mechanikos katedra (Biomimetika grupė), kad "šiuo metu yra tik 10% sutampa biologijos ir technologijos pagal naudojamus mechanizmus

Pavadinimas Biomimetika buvo įvestas Otto Schmitt 1950. Sąvoka Bionika buvo įvestas Jack E. Steele 1958 m. dirbant aeronautiką skyrius House at Wright-Patterson KOP bazėje iš Dayton, Ohajas . Tačiau terminus kaip biologinė mimikrija arba Biomimetika labiau pageidaujamo į technologijų pasaulį pastangas, kad išvengtų painiavos tarp medicinos terminas Bionika. Netyčia, Martin Caidin naudojami romanas žodį savo 1972 Cyborg , kurios paskatino seriją Šeši Million Dollar Man . Caidin buvo ilgą laiką aviacijos pramonė rašytojas iki posūkio į fantastikos visą laiką.

  • Informatika Referatas
  • Microsoft Word 101 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 14 puslapių (2524 žodžiai)
  • Universitetas
  • Tekila
  • Bionika informacinių technologijų referatas
    10 - 7 balsai (-ų)
Bionika informacinių technologijų referatas. (2015 m. Rugsėjo 21 d.). https://www.mokslobaze.lt/bionika-informaciniu-technologiju-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 15:41
×