Bioogijos konspektas


Daugialąsčiu dauginimosi budai. Vienalasciu ir daugialasciu panasumai. Vienalasciu ir daugialasciu skirtumai. Endogonija. Organizmu dauginimosi budai. Daugialasciu organizmu dauginimosi budai. Biologijos 2013 m konspektas. Vienalasciu ir daugialasciu funkciju skirtumai. Skirtumai tarp daugialasciu organizmu. 3 vienalasciu ir daugialasciu panasumai.

Pagrindiniai gyvų organizmų bruožai. Medžiagų ir energijos apykaita. Jautrumas ir sugebėjimas prisitaikyti. Judėjimas. Šalinimas (ekskrecija). Augimas. Dauginimasis. Prokariotų ir eukariotų pagrindiniai skirtumai. Ląstelės ciklas (interfazė, mitozė, citokinezė). Redukcinis dalijimasis – mejozė. Mitozės ir mejozės panašumai ir skirtumai. Nelytinis vienaląsčių dauginimasis (skilimas, endogonija, šizogonija, pumpuravimas). Nelytinis daugialąsčių dauginimasis(vegetatyvinis, fragmentacija). Lytinis vienaląsčių dauginimasis: konjugacija, kopuliacija. Lytinis daugialąsčių dauginimasis: be apvaisinimo, su apvaisinimu. Gametogenezė: panašumai ir skirtumai. Evoliucijos įrodymas remiantis morfologiniais ir embriologiniais duomenimis. Organizmų sąveikos formos (biotiniai ryšiai). Tarprūšiniai. Vidurūšiniai. Parazitų morfologinės ir fiziologinės adaptacijos. Parazitų ir šeimininkų sąveika.

Gyvos būtybės negali palaikyti savo struktūros ir vykdyti gyvybinių funkcijų negaudamas iš išorės maisto medžiago ir energijos. Maistas – tai maisto medžiagų molekulės, naudojamos kaip statybinė medžiaga (tinkamiausi tam baltymai) arba energijos šaltinis (tam tinkamiausi riebalai ir anliavandeniai). Energija – tai gebėjimas atlikti darbą, kurio reikia ląstelės ir organizmo struktūroms palaikyti. Metabolizmu arba medžiagų apykaita visos ląstelėje vykstančios cheminės reakcijos.

  • Biologija Konspektas
  • Microsoft Word 34 KB
  • 2013 m.
  • 14 puslapių (4261 žodžiai)
  • Goda
  • Bioogijos konspektas
    10 - 3 balsai (-ų)
Bioogijos konspektas. (2013 m. Sausio 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/bioogijos-konspektas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 22 d. 00:37
×