Bioptrono aparatu poliarizuota šviesos terapija


Bioprono aparatu poliarizuota šviesos terapija. Istorija trumpai (I). Istorija trumpai (II). Istorija trumpai (III). Šviesos spektro charakteristikos. Poliarizuota. Polichrominė. Nekoherentiška. Mažos galios šviesa. Detalus poveikio mechanizmas (I). Detalus poveikio mechanizmas (II). Indikacijos (I). Indikacijos (II). Indikacijos (III). Taikymas. Patarimai (I). Patarimai (II). Patarimai (III). Patarimai (IV).

Gydyme poliarizuota šviesa buvo pradėta taikyti XX a. pabaigoje. Viduryje 80-ųjų pasirodė fizioterapinis aparatas, kuris skleidė matomą poliarizuotą nekoherentinę mažo pajėgumo šviesą. Šis aparatas buvo pavadintas PAILER‘U. .

Jau senai žinomas šviesos poveikis organizmui. Pirmasis medicinoje naudotas šviesos šaltinis buvo naturli saulės šviesa. Hipokratas savo veikaluose aprašė įvairių susirgimų gydymą saulės šviesa. Egiptiečiai, arabai , romėnai taikė šviesos terapiją.

Danų daktaras Niels Ryberg Finser prieš šimtmetį pradėjo taikyti saulės šviesą gydant tuberkuliozę ir odos ligas. 1903m. jam buvo paskirta Nobelio premija už darbus šviesos terapijoje. Finser sukūrė prietaisą, kuris skleidė šviesą, panašią į saulės spindulius. Tokiu būdu atkurta saulės šviesa turėjo aiškių privalumų, pvz., buvo galima kontroliuoti intensyvumo ir skeidžiamos šviesos spektro parametrus.

Šie aparatai (BIOPTRON – 1, BIOPTRON – PRO, BIOPTRON – 2) skleidžia linijinę poliarizuotą šviesą. Tai reiškia, kad bangos sklinda lygiagrečiomis plokštumomis. Šio prietaiso šviesos poliarizacijos laipsnis siekia apie 95%.

Bioptrono šviesa yra polichrominė, t.y. šviesos bangos susideda iš įvairaus bangų ilgio (akimi matomų ir infraraudonųjų spindulių spektro šviesos dalys). Šviesos bangų ilgio diapazonas yra nuo 480 – 3400nm (kitoje literatūroje nurodoma 400 – 2000nm (matomas spindulys)).

Bioptrono šviesa yra nekoherentiška arba kitaip, nefazinė. Tai reiškia kad šviesos bangos yra nesinchroniškos ir sklinda netvarkingai laike ir erdvėje.

  • Medicina Skaidrės
  • MS PowerPoint 9 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 21 puslapis (708 žodžiai)
  • Erika
  • Bioptrono aparatu poliarizuota šviesos terapija
    10 - 5 balsai (-ų)
Bioptrono aparatu poliarizuota šviesos terapija. (2015 m. Spalio 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/bioptrono-aparatu-poliarizuota-sviesos-terapija.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 20 d. 21:50
×