BIOS ir pertraukimai


Kaip panaikinti bios slaptazodi. Kaip nuimti bios slaptazodi. Kaip nulauzti bios slaptazodi. Bios referatas. Bios slaptazodzio nulauzimas. Kaip nulauzti bios koda. Kaip pasiekti bios. Bios programavimas. Slaptazodis ant bios. Kaip pakeisti bios nustatymas.

Bios ir pertraukimai. Kaip bios užkrauna operacinę sistemą? Pertrauktys. Pertraukčių apdorojimas. Mechanizmas. Tipai. Apdorojimo schema. Pertraukčių maskavimas. Programos būsenos žodis. Pertraukčių apdorojimo schema ibm/360. Pertraukčiųkontroleris 8259a. Kontrolerio jungimas. Kontrolerio 8259a valdymas. Pertrauktys pentium procesoriuje. Powerpc pertrauktys. Pertrauktys konvejerizuojame procesoriuje.

Bios (basic input/output system) – bazinė ivedimo išvedimo sistema. Kompiuteryje ji saugo kodus reikalingus valdyti klaviatūrą, video plokštę, diskus, portus ir kitus įrenginius. Bios yra įrašytas rom mikroschemoje, kuri yra pagrindinėje plokštėje. Ši technologija leidžia pasiekti bios bet kada, nepriklausomai nuo pažeidimų, pavynorint, kad kompiuterio lustai ir įtaisai (diskinis kaupiklis, atmintinė, lygiagretieji prievadai ir pan. ) būtų tinkamai valdomi, bios turi žinoti, kokių tipų įrenginiai yra jūsų kompiuteryje ir (kai yra pasirinkimas) kokio jų veikimo norite. Programa, kuri naudojama bios parametrams pasiekti ir keisti, vadinama cmos (complementary metal oxside semiconductor – lusto technologija) setup (nustatymo programa. Pasiekti kompiuterio cmos nustatymo programą yra paprasta – reikia paspausti tam tikrą klavišą (ar jų kombinaciją) kompiuteriui įsikraunant. Skirtingi bios gamintojai naudoja skirtingus klavišus, tačiau paprastai tai būna delete arba f1 .

Po meniu yra nurodymai: kaip išjungti programą cmos setup utility (klavišu esc); kaip išjungiant programą išsaugoti keitimus (klavišu f10); kaip pasirinkti meniu punktą (kryties klavišais); kaip pakeisti spalvą (klavišais shift+f2). Žymekliu nurodytas meniu punktas pakeičia savo spalvą. Paspaudę klavišą esc, pamatysite klausimą quit without saving (y/n)? n (mirksi). Jeigu pakeitimų nenorite išsaugoti, pirma paspauskite klavišą y, o paskui klavišą enter,nuo nepageidautinų vartotojų kompiuterį galima apsaugoti nurodžius bios, kad įjungtas kompiuteris, prieš pasirengdamas darbui, pareikalautų įvesti slaptažodį.

Norėdami kompiuterį apsaugoti slaptažodžiu, sužadinkite meniu kortelės komandą user password ir, atsiradus pranešimui enter password , įrašykite slaptažodį. Slaptažodį gali sudaryti aštuoni simboliai: raidės ir skaičiai. Programa skiria didžiąsias ir mažąsias raides. Įrašę slaptažodį, paspauskite klavišą enter, atsiradus pranešimui confirm password , dar kartą įrašykite slaptažodį ir paspauskite enter.

Norėdami slaptažodį panaikinti, darykite taip pat kaip jį įrašydami, tik, atsiradus pranešimui enter password , nieko nerašykite ir paspauskite enter.

Kortelėje bios feature setup sužadinę komandą security options, galite nurodyti ar slaptažodžio reikalauti, kai kompiuteris pradeda krautis, - režimas system , ar kai norima pakeisti bios parametrus, - režimas setup .

Nors, kiekvieną kartą įjungus kompiuterį, įvedinėti slaptažodį nelabai patogu, bet tai patikimiausias būdas apsaugoti kompiuterį nuo pašalinių vartotojų.

  • Microsoft Word 38 KB
  • 2012 m.
  • 23 puslapiai (1522 žodžiai)
  • Universitetas
  • Rozalija
  • BIOS ir pertraukimai
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
BIOS ir pertraukimai. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/bios-ir-pertraukimai.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 18 d. 14:37
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo