Bios kompiuteryje


Informacinės technologijos. Savarankiškas darbas - BIOS. Bios paskirtis. Bios gamintojai. BIOS funkcijos. Patarimai, kaip saugiai naudotis BIOS Setup programa. Bios setup programos atidarymas. Įjungtas BIOS langas. BIOS nustatymų langas. Standartinės BIOS CMOS nuostatų langas.

BIOS (Basic Input/Output system – bazinė įvesties ir išvesties sistema) – tai programa, skirta paleisti kompiuterį, suderinti įranga ir užtikrinti įvesties bei išvesties funkciją. BIOS įrašoma atmintinės mikroschemoje, kuri yra sisteminėje plokštėje. Pradinė BIOS paskirtis buvo kontoliuoti įvesties ir išvesties įrenginius (klaviatūrą,monitorių, laikmenas), todėl ją ir pavadino „bazine įvesties ir išvesties sistema“.

AwardBIOS kompanijos Award Software – vienos iš žinomiausių BIOS gamintojų. Savo laiku buvo populiari AwardBIOS 4.51, vėliau pasirodė AwardBIOS 6.0, kurios modifikacijos plačiai naudojamos šiuolaikiniuose kompiuteriuose. 1998 metais Award firmą nusipirko Phoenix kompanija, tačiau visuose tolesniuose gaminiuose išliko AwardBIOS ar bent Phonex-Award BIOS pavadinimas. AMIBIOS kompanijos American Megatrends. AMIBIOS 8.0 versijos modifikacijos naudojamos kai kurių žinomiausių plokščių gamintojų, pavyzdžiui, AUS, ASRock,MSI ir kt. PhoenixBIOS kompanijos Phoenix Technologies. Šio gamintojo BIOS versijos dažniausiai būna nešiojamuose kompiuteriuose ir kai kurių gamintojų sisteminėse plokštėse. Kaip jau minėta Phoenix yra Award firmos savininkė ir išleidžia BIOS šiuo pavadinimu. Kartais galima sutikti BIOS versijų, nuosekliai sukurtų sisteminių plokščių arba nešiojamų kompiuterių gamintojų – Intel, IBM, Compaq, Toshiba, Dell ir kitu žinomų kompanijų. Tokios BIOS versijos pagal naudotojo sąsają ir funkcijas ne daug kuo skiriasi nuo Award, AMI arba Phoenix gaminių.

  • MS PowerPoint 275 KB
  • 2016 m.
  • 10 puslapių (586 žodžiai)
  • Karolis
  • Bios kompiuteryje
    10 - 6 balsai (-ų)
Bios kompiuteryje. (2015 m. Sausio 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/bios-kompiuteryje.html Peržiūrėta 2019 m. Sausio 22 d. 18:25
×