Biosas referatas


Referatas apie Biosą. Ami bios. Bios funkcijos. Bios setup (nustatymas). Ami bios versija. Pagrindinis nustatymas. Standard cmos features. Advanced bios features. Advanced chipset features. Power management setup. Pnp/pci configuration. Integrated peripherals. Hardware monitor setup. Load high perfomance defaults. Load bios setup defaults. Supervisor password. User password. Ide hdd auto defection. Save & exit setup. Exit without saving. Valdymas. Amibios pranešimai apie klaidas. Cmos barttery state low. Cmos checksum failure. Cmos memory size mismatch. Cmos system options not set. Cmos time and date not set. Display switch not proper. Fdd controller failure. Hdd controller failure. Naujos bios versijos pramušimas. Kada būtina atnaujinti bios. Kas būtina bios atnaujinimui. Sisteminis diskelis. Bios atnaujinimo procedūra. Greiti bios nustatymo suderinimai. Parametrų įkeltis pagal nutylėjimą.

Šios programos funkcijos pakankamai plačios. Pirmiausia po kompiuterio maitinimo įjungimo valdymą gauną būtent BIOS. Ji atlieka visų kompiuterio komponentų pradinį testavimą. Jeigu visi trakoje, tada valdymas perduodamas programai, kuri randasi Boot-sektoriuje (įkelties sektoriuje) įkelties diske (tai gali būti diskelis, kietas diskas, kompaktinis diskas). Ši programa užkrauna operacinę sistemą.

Antra, BIOS saugo specialioje mikroschemoje CMOS-atminties aparatinę kompiuterio konfigūraciją. Įjungus maitinimą einamoji konfigūracija palyginama su išsaugota. Jeigu randami skirtumai, tai CMOS-atminties turinys atnaujinamas ir, jeigu tai būtina, patariama iššaukti BIOS nustatymo paprogramę dėl naujai aptiktų komponentų parametrų nurodymo (apie tai truputį vėliau). Jeigu jau skirtumų konfigūracijoje nėra, arba jau konfigūracijos atnaujinimas išpildytas be naudotojo dalyvavimo, tai realizuojasi reikalingas aparatinių kompiuterio komponentų suderinimas.

Mikroschema CMOS-atminties (Complementary Metal Oxide Semiconductor) pristatoma kaip nedidelė, savo apimtimi, operatyvinė atmintis (OЗУ arba RAM – Random Access Memory). Kadangi informacija joje turi būti išsaugota ir po maitinimo išjungimo, mikroschema CMOS-atminties maitinasi nuo savo nuosavos baterijos. Baterijos buvimas sukelia savo problemas. Po kelių metų eksploatacijos (paprastai ne mažiau 5 - 6 metų) baterija jau negali aprūpinti mikroschemos CMOS-atminties maitinimu, ir saugoma informacija pradeda nykti. Laimei, užtenka pakeisti baterija, ir problemų – kaip nebūta.

Trečia, su specialios BIOS nustatymo programos pagalba naudotojui pristatoma galimybė nurodyti atskirų kompiuterio komponentų funkcionavimo rėžimus ir parametrus. Ten gi, esant būtinybei, galima dalį įrenginių ir atjungti.

Ir Ketvirta, būtent tai, dėl ko savo laiku buvo tobulinama BIOS – įėjimo-išėjimo operacijų apdorojimas. Pavyzdžiui, diskasukis supranta tik paprastas komandas kaip: patalpinti galvutę į tokį tai takelį, skaičiuoti sektorių ir panašiai. Jeigu jau visos programos laikytų savyje panašios kilmės instrukcijas, tai jos užimtų labai daug vietos ir labai jau neefektyviai dirbtų. Be to, atsirandant naujiems įrenginiams visas esamas programas prireiktų modifikuoti. Kad išvengtų panašių problemų, didelę dalį darbo apdorojant įėjimo-išėjimo operacijas, perkeliama į BIOS. Tai, žinoma, neišsprendė visų problemų, bet ne mažiau reikšmingai supaprastino jų sprendimus.

Teisybės dėlei reikia pažymėti, kad šiuolaikinių operacinių sistemų praktiškai nenaudojama (Windows 95/Windows 98/Windows Me) arba išviso nenaudojama (Windows NT/Windows 2000/Windows XP) BIOS galimybės apdirbant įėjimo-išėjimo operacijas. Lemiamos reikšmės šios funkcijos turėjo operacinės sistemos MS-DOS laikais.

Čia būtinai reikia pažymėti, kad ankstesni pasakymai sąlyginiai – iš tikrųjų visi tie uždaviniai sprendžiami kartu, funkcionaliai papildydami vieni kitus.

Eilinis vartotojas dažniausiai susiduria su BIOS dalimi, vadinama BIOS Setup (nustatymu). Tai speciali paprogramė, leidžianti suderinti atskirų kompiuterio aparatinių komponentų darbą. Pagrindinis sudėtingumas – neaiškūs pagalbinių programų pavadinimai, mažai pasakantys mažiau išprususiam vartotojui. Problema yra ta, kad pilnos informacijos nėra žinynuose. Daugiau BIOS nustatyme nieko sudėtingo nėra, galima išskirti tiktai truputį archajišką sąsaja.

Visos reikšmės, nustatytos vartotojo, saugomos mikroschemoje CMOS-atminties kartu su informacija apie kompiuterio aparatinę konfigūraciją.

Tiesa sakant yra vienas esminis papildymas – galimybė pakeisti įkelties diską neiškviečiant BIOS nustatymo. Šio proceso užkrovimui reikia vietoj klavišo Del paspausti F11 (paprastai ekrane išvedamas atitinkamas pasiūlymas) ir atsiradusiame meniu išrinkti nauja užkrovimo diską.

Padaryti pakeitimai nesaugomi, ir prie kito užkrovimo bus panaudotas diskas nurodytas BIOS nustatyme.

  • Microsoft Word 3190 KB
  • 2016 m.
  • 12 puslapių (3330 žodžiai)
  • Zilvinas
  • Biosas referatas
    10 - 3 balsai (-ų)
Biosas referatas. (2013 m. Vasario 24 d.). https://www.mokslobaze.lt/biosas-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 19 d. 15:01
×