Biosfera biologijos skaidrės


Biosfera. Įvadas. Pasaulyje yra daug skirtingų regionų su kiekvienam būdingais augalais ir gyvūnais. Kas yra biosfera? Biosfera – tai žemės planetos sluoksnis (apimantis vandenynus ir atmosferą). Biomai. Biomai – tai. Biosferos ribas griežtai nulemia organinių medžiagų buvimas. Spora. Biosferos suskirstymas. Subbiosferos dar skirstomos į biomus. Subbiosferos sudarantiems biomams. Suskirstymo įvairovė. Žemės paviršių biogeografai dalija genetinio giminingumo požiūriu. Biosferos sandara. 98% biosferos svorio sudaro medžiagos iš pirminių struktūrų. Biomasė. Ją sudarantys organizmai gali sparčiai reprodukuoti - daugintis ir paplisti po atmosferą. Sausumos biomasė. Nuo ašigalio pusiaujo iki Žemės sausumos biomasė laipsniškai didėja. Dirvožemio biomasė. Dirvožemis kaip. Dar Č. Darvinas atkreipė dėmesį į sliekų atliekamą darbą jie purena žemę ir. Pasaulio vandenyno biomasė. Žemės hidrosfera, arba pasaulio vandenynas. Žmogaus vaidmuo biosferoje. Žmogus – biosferos biomasės dalis – ilgai buvo tiesiogiai priklausomas nuo jį supančios gamtos. Darbo tikslai. Gilinti savo biologijos. Naudota literatūra. Botanikos žinynas. Enciklopedija. Biologija. Įdomioji biologija. Internetiniai paveikslėlių puslapiai.


Pasaulyje yra daug skirtingų regionų su kiekvienam būdingais augalais ir gyvūnais. Visi jie prisitaikę gyventi savo buveinėse arba gyvenamojoje aplinkoje, bet yra susiję vienas su kitu. Be to, jie labai priklauso nuo aplinkos, t.y. temperatūros, vandens, šviesos (klimato faktorių), fizinių ir cheminių dirvožemio savybių (edafinių faktorių) ir kitų organizmų gyvybinės veiklos (biotinių faktorių).

Biosfera – tai žemės planetos sluoksnis (apimantis vandenynus ir atmosferą), kuriame gyvena organizmai.Biosfera ribojasi su viršutine atmosfera ir su pirmaisiais neapgyvendintų uolienų sluoksniais. (Biosfera - visos þemės dalys, sudarančios gyvąją gamtą.) Biosferai priklauso visos žemës sritys, kuriose gyvena gyvi organizmai, nuo jūros gelmių iki žemutinės atmosferos dalies. Visas biosferos dalis sieja maisto medžiagų apytaka.

Biomai – tai pagrindiniai regionai, į kuriuos galima suskirstyti visą sausumą. Kiekvienam jų būdingi saviti metų laikai, dienos ilgumas, kritulių pobūdis, maksimali bei minimali tempertaūros. Dažniausiai yra tundros, spygliuočių vasaržalių bei atogrąžų miškų, stepių, savanų (atogrąžų stepių) ir dykumų biomai. Dauguma jų pavadinti pagal vyraujančią augaliją, nes nuo jos priklauso, kokie gyvena organizmai. Kiekvienas biomas yra milžiniška buveinė (makrobuveinė).

Biosferos ribas griežtai nulemia organinių medžiagų buvimas, tačiau augalų žiedadulkių ir bakterijų sporų atmosferoje aptinkama net 10 km aukštyje. Jas pastoviai perneša vėjas. Įrodyta, kad bakterijos egzistuoja net 10 000m vandenynų gelmėse.

  • MS PowerPoint 1902 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 20 puslapių (903 žodžiai)
  • Mokykla
  • Eduardas
  • Biosfera biologijos skaidrės
    10 - 1 balsai (-ų)
Biosfera biologijos skaidrės. (2017 m. Sausio 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/biosfera-biologijos-skaidres.html Peržiūrėta 2018 m. Liepos 16 d. 11:30
×