Biosignalų konspektas


Biosignalų konspektas.

Ats.: Organizme vyksta daug reiškinių. Tie procesai pasireiškia biosignalais. Tai informacijos pernešimas. Biosignalus reikia atpažinti. Biosignalai galu užgožti vienas kitą. Juos gali trikdyti ar užslėpti išoriniai signalai (triukšmai). Biosignalai – įvairūs žmogaus organizmo gyvybinės veiklos pasireiškimai, kurie gali būti panaudoti organizmo fiziologinei būkeli įvertinti. Biosignalai charakterizuojami pagal:

Tolydiniai signalai gali būti apibrėžti bet kuriuo laiko momentu, diskretiniai – tik tam tikrais laiko momentais. Daugiausia paplitę tolydiniai signalai. Jei iš tolydinio signalo išrinksime laiko momentus, galima gauti diskretinį signalą. Kompiuteris atpažįsta tik diskretinį signalą, vykdo diskretizaciją (verčia tolydinį signalą diskretišku).

Biologinių signalų registravimas. Aktyvūs ir pasyvūs jutikliai. Elektrodai:

Ats.: Tam kad analizuoti signalus, pradžioje reikia juos užregistruoti. Vyksta tokie eiga:

Jutiklis (sensorius) priima signalą iš objekto. Kadangi elektroninė dalis gali veikti tik su biologinės kilmės signalais, tai jutiklis turi versti signalą, jei jis ne bio. kilmės. Skiriami aktyvūs ir pasyvūs jutikliai. Aktyviuose sukuriama elektrinė įtampa arba elektros srovė, jie verčia bet kokio tipo energiją į elektrinę. Pasyvūs nesukelia srovių, bet gali registruoti biosignalus tiesiogiai (registruojamas signalas) arba netiesiogiai (registruojamas parametas). Elektroninę dalį sudaro stiprintuvas, kuris stiprina signalus. SAS dažnai sudaro kompiuteris.

Keitiklis paverčia įėjimo signalą į elektrinį signalą, kurį galima registruoti. Keitikliai yra 2 tipų: įėjimo ir išėjimo.

Įėjimo keitiklis paverčia kokią nors fizikinę savybę (temp., slėgį) į įtampą ar panašų elektrinį dydį. Šie keitikliai vadinami jutikliais. Išėjimo keitiklis paverčia elektrinį signalą į kokį nors fizikinį dydį (garsiakalbis pakeičia elektrinį signalą į oro slėgio svyravimus – garsą). Stiprintuvai – prietaisai, kurie stiprina elektrinio signalo, paduodamo į stiprintuvą, galią, įtampą arba srovę.

a) Termopora (registruoja temp., sudaryta iš 2 laidininkų, potencialų skirtumas proporcingas temp. skirtumui:

  • Microsoft Word 79 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 4 puslapiai (1707 žodžiai)
  • Gabriele
  • Biosignalų konspektas
    10 - 8 balsai (-ų)
Biosignalų konspektas. (2015 m. Lapkričio 26 d.). https://www.mokslobaze.lt/biosignalu-konspektas.html Peržiūrėta 2018 m. Rugpjūčio 14 d. 18:29
×