Biotechnologija


Biotechnologijos skaidres. Biotechnologijos referatas. Biotechnologija skaidres. Biotechnologijos kursinis. Biotechnologija tai?. Biotechnologija tai. Biotechnologija - tai. Biotechnologijos powerpoin pristatymas. Biotechnologija referatas. Biotechnologijų nauda skaidres.

Turinys. Biotechnologija tai; biotehnologijos šakos; pritaikymas; veiklos sritys, kuriose yra taikomos biotechnologijos; rekombinantine dnr - genetine modifikacija; molekuline biotechnologija; biotechnologija lietuvoje.

„Rekombinuotos DNR mikroorganizmas“ – tai yra bakterijos, mielės ar filamentiniai grybeliai, kuriuose genetinė medžiaga buvo pakeista panaudojus kolboje nukleino rūgščių technikas įterpiant rekombinuotą (pakeistą) dezoksiribonukleininę rūgštį (DNR) ir tiesioginę nukleino rūgšties injekciją į ląstelių ar organoidų (ląstelės struktūros vienetas) vidų.

Aukštoji (molekulinė) biotechnologija daugiausiai orientuota į farmacijos pramonę, mediciną ir  genų inžineriją. Aukšto specifiškumo cheminiai ir biologiniai sensoriai, sukurti naudojant genų inžineriją, pastaruoju metu taikomi sveikatos apsaugos sistemoje, žemės ūkio ir maisto pramonėje. Pavyzdžiui, gliukozės sensoriai naudojami gliukozės nustatymui kraujyje ir gaivinamuose gėrimuose, cholesterolio sensoriai - cholesteroliui kraujyje ir maisto produktuose nustatyti. Šiuo metu kuriami didelio jautrumo biosensoriai laktozės kiekiui nustatyti mažai laktozės turinčiuose pieno produktuose, kurie skirti žmonėms su fermento laktazės (skaldančios pieno cukrų laktozę) stoka.

Kol kas mūsų šalies žemės ūkio ir maisto pramonėje vyrauja taikomoji biotechnologija. Tai – produktai, pagaminti tikslingai naudojant rekombinuotą DNR (mikroorganizmai su rekombinuota DNR yra bakterijos, mielės ir filamentiniai grybeliai, kombinuoti raugai, įvairūs maisto priedai ir papildai, antioksidantai, vitaminai, baltymų koncentratai, polisacharidai, kurie gali būti panaudojami jogurtų, fermentinių sūrių ir dešrų, duonos, alaus ir vyno gamyboje).

  • Biologija Skaidrės
  • MS PowerPoint 50 KB
  • 2016 m.
  • 11 puslapių (521 žodžiai)
  • Laura
  • Biotechnologija
    10 - 1 balsai (-ų)
Biotechnologija. (2011 m. Sausio 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/biotechnologija.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 22 d. 23:43
×