Birūs kroviniai ir jų pervežimas Grūdai


Biraus grūdų krovinio pervežimas. Krovinių klasifikavimas. Vežimo dokumentų įforminimas. Grūdų krovinių transportavimo ypatumai. Naudojama krovininė įranga. Krovos plano Stowage Plan sudarymas pakrovimas , tvirtinimas , būtinų tarptautinių dokumentų forminimas , iškrovimas. Laivo , laivo įrangos , sistemų ir triumų pasiuošimas krovinio priėmui ir pervežimui. Krovinio priežiūra pervežimo metu. Grūdų iškrovimas. Grūdų iškrovimo formalumai. Pradedamas tiktai tada. Reisas baigtas.

Pavojingi kroviniai pagal žaling` poveikį žmonįms, gyvuliams, transporto priemonėms, pastatams, keliams, skirstomi į devynias klases: sprokstančios medžiagos, suspaustos, suskystintos ir ištirpdytos slegiant dujos; lengvai užsiliepsnojantys skysčiai, skysčių mišiniai, skysčiai, turintys kietųjų medžiagų tirpale, kurie išskiria greit užsiliepsnojančius garus;lengvai užsiliepsnojančios medžiagos, vežimo metu galinčios lengvai užsidegti nuo išorinių liepsnos šaltinių, kuriuos sukelia trintis, savaiminė cheminės reakcijos, o taip pat šildymo metu; oksiduojančios medžiagos ir organiniai peroksidai, lengvai išskiriantys deguonį; nuodingos medžiagos ir infekcinės medžiagos; ridioaktyvios medžiagos; šarminės ir koroduojančios medžiagos; medžiagos santykinai nedidelio pavojingumo vežant, tačiau reikalaujančios atitinkamų vežimo ir saugojimo sąlygų.

Daugejant gyventojų besivystančiose ir dykumų bei kalnų šalyse, kasmet aštrėja maisto trūkumo problema. Iš daugiausiai grūdus eksportuojančių šalių JAV, Kanados ir Argentinos kasmet jūriniais laivais išvežama apie milijardas tonų grūdų. Grūdai gabenami jūromis ir vandenynais tūkstančių jūrmylių nuotoliais. Grūdai laivais gabenami ištisus metus ir visomis geografinėmis platumomis, todėl jūriniai laivai nuolatos patiria audrų, uraganų, ciklonų ir kitų oro negandų poveikius. Grūdai,

kaip birus krovinys, turi savybę pasislinkti, persipilti, o dėl to laivai gali netekti pakankamo stovumo ir apsiversti. Grūdų pervežimų istorijoje žinoma daug nelaimių, kai laivas dėl grūdų pasilinkimo, dėl klaidingo balastavimo, dėl skysčių laisvo paviršiaus įtakos netekdavo pakankamo stovumo ir žūdavo kartu su įgulomis. Grūdai yra pagrindinis žmonijos maistas. Grūdai kaip maisto produktas turi būti gabenamas švariose, visas sanitarines normas atirinkančiose talpose, turi būti neužkrėstas ir neužterštas. Grūdai yra saugomi tik sausi. Sudrėkę grūdai pelyja, pūva ir pasidaro nuodingi. Grūdus puola graužikai ir kitokie ligas platinantys kenkėjai, todel grūdai ir juos gabenančių laivų talpos turi būti maisto priežiūros organizacijų kontroliuojami, dezinfekuojami arba fumiguojami.

Kad užtikrinti saugų grūdų gabenimą jūromis ir griežtai kontroliuoti laivų, pakrautų grūdais, stovumą, remiantis Konvencijos dėl Tarptautinės Jūrų Organizacijos (TJO) straipsniu 28(b) [Recalling Article 28(b) of the Convention on the International Maritime Organization] , atsižvelgiant į priimtą nutarimu MSC.22(59) SOLAS-74 C Dalies VI Straipsnio peržiūrą [Noting Part C of Revised Chapter VI of the SOLAS 1974, adopted by Resolution MSC.22(59)] , 1994 metų sausio 1 dieną buvo priimtas Tarptautinis Saugaus Supiltų Grūdų Pervežimo Kodeksas (International Code for the Safe Carriage of Grain in Bulk), sutrumpintai Tarptautinis Grūdų Kodeksas (International Grain Code). Kodekso vykdymą kontroliuja Tarptautinio Grūdų Kodekso Biuras (International Grain Code Bureau). Grūdus ir talpų grūdams gabenti tinkamumą kontroliuoja tarptautinės organizacijos: Maisto priežiūros agentūra (Food Inspection Agency), General Society of Surveillance SGS ir taip pat Tarptautino Grūdų Kodekso Biuras. Grūdų dezinfekciją arba fumigaciją vykdo Tarptautinė Jūrinė Fumigavimo Organizacija (International Maritime Fumiging Organization IMFO).

Tarptautinės konvencijos SOLAS 1974 C Dalies VI Straipsnio (Part C CARRIAGE OF GRAIN)) 8 Taisyklė ‘‘Apibrėžimai‘‘ (Regulation 8 Definitions) teigia:

2 Terminas „grūdai“ (The Term Grain) reiškia kviečiai, kukurūzai, avižos, rugiai, miežiai, ryžiai, tų kultūrų sėklos ir apdirbti grūdai, kada jų savybės panašios į natūralių grūdų savybes.

SOLAS-74 C Dalies VI Straipsnio 9 Taisyklė ‘‘Reikalavimai krovininiams laivams, pervežantiems grūdus‘‘ (Requirements for Cargo Ships Carrying Grain) reikalauja:

1 Papildomai prie visų šitų taikomų taisyklių reikalavimų krovinininis laivas, pervežantis grūdus, turi atitikti visus Tarptautinio Saugaus Supiltų Grūdų Pervežimo Kodekso reikalavimus ir turėti, kaip reikalauja Kodeksas, Leidimo krauti grūdus Dokumentą (Hold a Document of Authorization to load Grain). Šitos taisyklės nurodo, kad Tarptautinio Grūdų Kodekso reikalavimai privalomi visiems laivams, pervežantiems supiltus į triumus grūdus.

  • Microsoft Word 35 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 8 puslapiai (4455 žodžiai)
  • Karina
  • Birūs kroviniai ir jų pervežimas Grūdai
    10 - 4 balsai (-ų)
Birūs kroviniai ir jų pervežimas Grūdai. (2016 m. Sausio 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/birus-kroviniai-ir-ju-pervezimas-grudai.html Peržiūrėta 2020 m. Liepos 07 d. 08:01
×
125 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo