Biržų regioninis parkas


Biržų regioninis parkas yra šiaurės Lietuvoje. Unikalus kraštas. Gamtinė aplinka. Biržų regioniniame parke yra unikalus Lietuvai kraštovaizdis. Kiekvienais metais atsiveria po keliasdešimt naujų įgriuvų. Karajimiškio kraštovaizdžio draustinis. Kirkilų kraštovaizdžio draustinis. Širvėnos kraštovaizdžio draustinis. Smardonės šaltinis. Biržų regioninio parko bioįvairovės apžvalga. Kultūrinė aplinka. Biržų piliavietė ir pilis. Astravo dvaro sodyba. Pabiržės architektūrinis ansamblis. Ąžuolpamūšės piliakalnis. Teisinė aplinka. Guodžių valstybinis geomorfologinis draustinis Biržų rajone. Alojos valstybinis telmologinis draustinis. Socialinė aplinka. Išvados. Naudota literatūra.

Į atsiradusias požemines ertmes įgriūva paviršiniai žemės sluoksniai. Vien Biržų krašte yra maždaug 8000 įgriuvų. Apie 5000 įgriuvų saugomos kaip kraštovaizdžio vertybės. Kai kurios įgriuvos senos, jau užaugančios mišku, kitose telkšo vandens ežerėliai. Kasmet atsiveria naujos smegduobės, pasiglemžia ne tik medžius, bet ir gyvulius,pastatus,bei kelius. (“Gamtoje” 31psl; 112 psl.).

Biržų regioniniame parke yra parengtas vienos dienos pėsčiųjų turizmo maršrutas, kuriuo galima susipažinti su įspudingais karstiniais objektais – Lapės, Karvės, ir kitomis olomis, požemio upeliu. (“Gamtoje” 31psl.).

Biržų piliavietė ir pilis - tai Biržų krašto pažiba. Šis archeologinis - architektūrinis paminklas drauge su piliaviete yra vienintelis toks Lietuvoje.

18. Konstantinavos pelkė Rokiškio rajone, plotas 82 ha, skirta degradavusių aukštapelkių apsaugai.

Biržų regioninio parko gamta yra labai unikali. Čia galima išvysti įvairių gamtos stebuklų, retų gyvūnų, augalų.

Biržų regioninio parko kultūriniai ištekliai yra gerai žinomi ne tik Lietuvoje. Išlikę nepaprasti pastatai, muziejai itin pritraukia turistus.

  • Turizmas Referatas
  • Microsoft Word 52 KB
  • 2014 m.
  • 14 puslapių (2459 žodžiai)
  • Greta
  • Biržų regioninis parkas
    10 - 2 balsai (-ų)
Biržų regioninis parkas. (2014 m. Kovo 21 d.). https://www.mokslobaze.lt/birzu-regioninis-parkas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 23 d. 20:51
×