BitCoin valiuta


Įvadas. „BitCoin“ pristatymas. „BitCoin“ istorija. „BitCoin“ pervedimų palyginimai. „BitCoin“ gavimas. „BitCoin“ pavojai. „BitCoin“ vertė. „BitCoin“ panaudojimas įmonėse. „BitCoin“ pliusai. „BitCoin“ minusai. Ekonominė krizė. Nuomonė. Išvados. Literatūros sąrašas.


Pasirinktas temos objektas yra „BitCoins“ (vėliau, BTC), tai yra skaitmeninė, virtuali, bei tarptautinė valiuta. Buvo sukurta 2008 metais, su tikslu, kad ji būtų atspari infliacijai. Pastaruoju metu vis daugiau dėmesio skiriama šiai valiutai, o jos vertė pagal kitas valstybines valiutas vis dar kyla. Taigi, šiuo referatu bandysime susipažinti su šia nauja ir virtualia valiuta, suprasti, kaip jinai susieta su ekonomika. Bandysime išsiaiškinti ar verta kreipti dėmesį į tai, o gal ši tarptautinė valiuta ateityje pakeis visų ar bent daugumos šalių esamas valiutas? Žinoma, kad atskirų šalių valiuta nėra blogas dalykas kurį reikėtų, kuo greičiau pakeisti, bet su jomis gali iškilti didelės problemos – ekonomijos krizė, bei infliacija. To stengiamasi išvengti, kaip įmanoma geriau ir tai yra aktualu nuo senų laikų, kas liečia ekonomiką. Taigi, jei BTC buvo sukurta, kad su šiomis problemomis neturėtų nieko bendro, tai atsiranda klausimas, kad gal tai yra ideali, bei jokių trūkumų neturinti valiuta, kurią tikrai būtų verta keisti šalyse? Tai rodo, kad BTC gali tapti svarbiu pasauliniu pokyčiu ekonomikoje. Taigi, bandysime plačiau susipažinti, išsiaiškinti ir kuo tiksliau atsakyti į šiuos klausimus, stengsimės pateikti, kuo tikslesnius duomenis apie šią neseniai susikūrusią valiutą, palyginsim ją su dolerio valiuta ir pabandysim išsiaiškinti ar ši valiuta taps svarbiu objektu ekonomikoje.

Manoma, kad iki 2140 m. visuotinas galutinis šių pinigų kiekis pasieks 21 mln. bitcoin'ų, ir nustos augęs. BTC skaičius niekuomet neperžengs šios ribos. Nauji BTC atsiranda palaipsniui, ir yra gaminami narių palaikančių šį tinklą. Pagaminamų BTC kiekis bet kuriuo laiko momentu proporcingas tam, kiek skaičiavimo išteklių konkretus kompiuteris paskyrė. Programos savininkas turi skirti papildomų kompiuterinių pajėgų, kad programa galėtų spręsti specialius matematinius uždavinius. Juos išsprendus, programos savininkas gauna BTC. Kuo toliau, tuo uždaviniai tampa sunkesni ir juos programa sprendžia ilgiau. Tokį veikimo principą specialiai 2008 metais sugalvojo programos kūrėjas, kurio tikrosios asmenybės niekas, kaip ir nėra išsiaiškinęs, pasivadinęs Satoshi Nakamoto vardu. Jis siekė sukurti valiutą, kuri būtų atspari infliacijai. Dėl to BTC programa sukurta taip, kad būtų galima pagaminti tik 21 mln. BTC. Šis skaičius bus pasiektas maždaug 2140 metais. BTC Išmokama suma mažėja dviem kartais, kas keturis metus, tarkim 2009 metais 50BTC, po 4 metų 25BTC ir taip toliau. BTC kotiruojama valiuta ir šiai dienai juos galima įsigyti valiutų biržose bei keityklose. Galima ja keistis internete, taip pat jau ir pirkti įvairios paskirties daiktus.

Bill Gates („Micrsofot“ įkūrėjęs): „BitCoin is a technological tour de force“

Kadangi bitcoin pervedimai patvirtinami žymiai greičiau, pardavėjas gali būti ramus, kad jo gauti pinigai staiga nedings praėjus porai savaičių nuo jų gavimo (no chargeback fraud risk). Kadangi nėra „chargeback risk“, pardavėjui nėra reikalo tikrinti pirkėjo tapatybę, taip laimi ir pardavėjas (sutaupo lėšų, darbo ir laiko, kuriuos būtų skyręs pirkėjo tapatybės patikrinimui), ir pirkėjas, nes nerizikuoja, kad jo asmeniniai duomenys bus pavogti (no identity theft risk). Priimti atsiskaitymus bitcoin nieko nekainuoja, tai padaryti galima per 5 minutes, nereikia niekur registruotis, prašyti kažkieno leidimo, taigi, nėra ir jokių registracijos, mėnesinių, ar kitokių mokesčių. Palyginimui – Visa/Mastercard/PayPal pasiima 3%-5% nuo pervedimų sumos, neskaitant registracijos, mėnesinių, ir kitų mokesčių.

„Silk Road“ („Šilko kelias“), užsiiminėjo juodąją prekyba ir buvo pirmoji moderni juodoji internetė parduotuvė, geriausiai žinoma kaip parduodanti nelegalias prekes, kaip narkotikus. Kaip dalis "tamsiojo tinklo" buvo sukurta Tor paslėptuose serveriuose, ir prisijungę vartotojai galėjo naršyti anonimiškai ir saugiai be jokių sekimų. Svetainė buvo paleista vasarį 2011m. vystimasis prasidėjo po 6-ių mėnesių ir buvo pradėtas naujų vartotojų ribojimas, nauji vartotojai naujus profilius turėdavo nusipirkti aukcione. Remiantis 2012 vasario 3d. duomenimis, maždaug $15 milijonų buvo pervesta į Silk road sąskaitą. Pirkėjai ir pardavėjai viską mainydavo bitcoin`ais (BTC), tai užtikrino visišką anonimiškumą nelegalioje internetinėje prekyboje. Po to, kai 2013 spalį buvo sugautas įkurėjas, svetainė buvo uždaryta. Pardavimai šioje svetainėje buvo įvertinti 1,2 milijardo $.

  • Ekonomika Referatas
  • Microsoft Word 352 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 22 puslapiai (4858 žodžiai)
  • Universitetas
  • Andrius
  • BitCoin valiuta
    10 - 4 balsai (-ų)
BitCoin valiuta. (2016 m. Gegužės 19 d.). https://www.mokslobaze.lt/bitcoin-valiuta.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 19 d. 18:32
×