Bitė Vilimaitė Kada piešime perlinę vištelę? interpretacija


Kada piešime perlinę vištelę analizė. Bite vilimaite noveles. B.vilimaite kada piesime perline vistele. Bitė vilimaitė kada piešime perlinę vištelę analizė. Bitė vilimaitė leokadija ir ona analizė. Bitės vilimaitės novelės. Bite vilimaite perline vistele. Bitė vilimaitė leokadija ir ona interpretacija. Kada piesime perline vistele bite vilimaite. Bite vilimaite novele kada piesime perline vistele.

Bitė Vilimaitė- mūsų laikų rašytoja, Nacionalinės lietuvių literatūros premijos laureatė, kurios kūryba labai artima realistinės psichologinės literatūros klasikai. Novelėje „Kada piešime perlinę vištelę?“ išryškėja gyvenimo nuskriaustųjų tematika, akcentuojama šiuolaikinės šeimos tarpusavio ryšio silpnėjimo problema.
Novelės pavadinimas turi tiesioginę sąsają su gyvenimo pamoka, kurią turi išgyventi kūrinio personažas. Epitetas „perlinę“ perteikią tai , kad ši pamoka sunkiai pasiekiama, tačiau kartu tokiu būdu atskleidžianti tikrąjį žmonių gerumą. Taip stiprinama kūrinio intriga lemia dinamišką nuotaiką. Novelės pasaulis perteikiamas kito žmogaus akimis. Jis vertina įvykius, tačiau nerodo aiškių emocijų, o pasakotojo jausmai atskleidžiami tik kasdieniškomis smulkmenomis ir trumpomis replikomis. Pagal pasakotojo minčių tėkmę ištrauką galima suskirstyti į tris segmentus, kuriuos vienija bendra žmonių tarpusavio santykių problematika.
Mamos ir dukters šeimoje nėra vietos šiltiems abipusiams jausmams. Motinos pastangos surasti dukrai naudingos veiklos tik iššaukia mergaitės pyktį ir nepasitenkinimą: „...pyko , kad ją paliko“. Evelina jaučiasi nemylima, o tai įrodo grubūs jos veiksmai: „spardė Pepsi skardinę“. Kai vaikas pradeda lankyti siuvinėjimo pamokas matyti, kaip senutė nuoširdžiai stengiasi atlikti savo darbą („supynė Evelinos garbanas“ , „pamokė įtempti audinį“). Tačiau tai ,kad šeimoje mergaitė nepatiria šilumos lemia jos abejingumą : „... sviedė lankelį ant grindų“. Dėl tokio grubaus Evelinos elgesio senutė pasijaučia blogai („...taip sielvartavo, kad net atsigulė“), o tai yra ženklas ,kad moteriai, kuri ir taip vargingai gyvena, kur kas labiau yra gaila apleisto ir nemylimo vaiko.
Nors Evelina slepiasi po abejingumo ir nejautrumo kauke, tačiau ateina metas, kuomet atsiskleidžia jos gerumas. Radusi namuose sergančią senolę mergaitė gauna progą padėti žmogui : „parnešk man ko nors užvalgyti“. Užuot parnešusi iš valgyklos varganos košės, Evelina pargabena senutei gero ir sotaus maisto („mielinės pagerintos tešlos bandelės“) , todėl taip ją labai pradžiugina. Parodytas dėmesys ir rūpestis leidžia atsiskleisti tikrajam mergaitės sielos gerumui.
  • Microsoft Word 5 KB
  • 2012 m.
  • 1 puslapis (417 žodžiai)
  • Mokykla
  • Rimante
  • Bitė Vilimaitė Kada piešime perlinę vištelę? interpretacija
    10 - 3 balsai (-ų)
Bitė Vilimaitė Kada piešime perlinę vištelę? interpretacija. (2012 m. Gegužės 23 d.). https://www.mokslobaze.lt/bite-vilimaite-kada-piesime-perline-vistele-interpretacija.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 25 d. 08:06
×