Bitė Vilimaitė


Bitė Vilimaitė. Apie Bitės Vilimaitės kūrybą. Bitė Vilimaitė. Bitė vilimaitė autobiografija. Bitė vilimaitė. Autobiografija. Bitė Vilimaitė. Bitės Vilimaitės kūrybos bruožai. Bitės Vilimaitės kūrinių pasakotojas. Bitės Vilimaitės kūrybos bruožai. Bitės Vilimaitės kūrybos bruožai. Temos. Bitės Vilimaitės knygos.

Autorė ne nuotykių ar pavojų, o prisodrintų ir koncentruotų vaiko minčių ir jausmų vaizduotoja. Apsakymai tarytum susideda iš dviejų sluoksnių. Kasdieninis mažųjų gyvenimas, jų darbai, žaidimai, džiaugsmai, rūpesčiai yra siužeto karkasas. Ir kitas, vidinis vaiko gyvenimas — iš šalies beveik nepastebimas, nelabai prieinamas ir mažai suprantamas. Išorinis vaikų gyvenimas lėtokas, gal net apatiškas, o vidinis intensyvus, sudvasintas, suprantamas iš potekstės, veikėjų nusiteikimo. Telkdama dėmesį dvasiniam pasauliui, B. Vilimaitė mažiau rūpinasi spalvingesniu miesto ir kaimo fonu. Siekdama įtaigos, autorė sudaro sulėtinto veiksmo iliuziją, įterpia nebūtinų situacijų, ištęsia apsakymo veiksmo užuomazgą.

Trumpuose apsakymuose lyriškai supoetinama vaikus supanti tikrovė, nūdienos reiškiniai apgaubiami menine išmone, vaiko buitis ataudžiama folkloro gijomis. Mažieji taip pat supažindinami su aplinkos daiktais, apsakymuose keliamos auklėjimo, moralinės-etinės mintys.

  • MS PowerPoint 2246 KB
  • 2016 m.
  • 22 puslapiai (970 žodžiai)
  • Mokykla
  • Kompiuteris
  • Bitė Vilimaitė
    10 - 2 balsai (-ų)
Bitė Vilimaitė. (2013 m. Spalio 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/bite-vilimaite.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 20 d. 23:25
×