Bitininkystė kaip verslas


Paveikslų ir lentelių sąrašas. Įvadas. Bitės. Bitininkystės verslui reikalingos investicijos. Bitininkystės produktų kainos ir investicijų atsiperkamumas. Išvados. Literatūros sąrašas. Kasetiniai, radialiniai ir tangentiniai medsukiai. Medaus džiovinimo aparatas. Kreminio medaus maišytuvas. Bitininkystės produktų kainos 2020 m. Bitininkystei reikalingi daiktai ir įrenginiai (30 avilių laikymui. Pajamos iš produkcijos.


Tikslas: Aptarti bičių teikiamą nauda, jų sandarą ir bitininkystės, kaip verslo, subtilybes.

Lietuvoje ir pasaulyje yra daug žmonių kurie bites liečia be jokių apsaugų, šis fenomenas nėra tiksliai moksliškai išaiškintas, bet manoma kad bičių gėlimui turi įtakos žmogaus išskiriamas kvapas. Manoma kad labai prakaituojantis žmogus išskiria kvapą kuris aktyvuoja bitės gynybines sistemas. Šiuo atveju žmonės turintys antsvorio ar daug prakaituojantys negali liesti bičių rankomis, ypač jei jie yra alergiški.

Taipogi bitininkystės ūkiui reikalingi ir šie daiktai: Bitininko šluotelė, rėmelių laikikliai, dūminės, korių kėliklis, transporto įranga. Taipogi būtini bičių higienos reikmenys ir kit. Žinoma visa tai kainuoja ganėtinai didelius pinigus. Norint turėti 30 avilių bitininkystės ūkį reikalinga turėti: (Žiūrėti į 2.1. lentelę.).

Lietuvoje iki 2019 m. Buvo matomas kainų kylimas. Produkcijos kiekiai neviršijo paklausos. Todėl didėjo ir bitininkystės ūkių kiekis Lietuvoje. Išanalizavus 2019 m. bitininkystės sektoriaus duomenis, buvo pastebėta, kad pasiūla yra didesnė nei paklausa. Įmonės pradėjo skųstis dėl per didelės konkurencijos. Nors vieno avilio duodamas produkcijos kiekis buvo vidutinis, bet šuo verslu vykdančių žmonių kiekis tapo per didelis. 2020 m. medaus kiekiai buvo taipogi vidutiniai. Bet bitininkystės srities verslininkai pradėjo masiškai ieškoti pardavimo vietų kitose šalyse.

Medaus produktų realizavimas stringa ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Europoj. Tai lėmė ES skiriama parama bitininkystės ūkiui. Taipogi ne tik Europą susiduria su šia problemą. Manoma, kad žmonės vis mažiau vartoja bitininkystės produktus. Tai leme produkcijos perteklių. Lietuviškas medus yra gerokai brangesnis nei įvežtinis. Iš Kinijos atneštas medus yra 20-40 % pigesnis. Todėl Lietuvos pirkėjai labiau perką šį medų. Deja gerosiomis savybėmis pastarasis medus gerokai nusileidžia Lietuvos vietiniam medui

1. Bitės avilys susidaro iš motinėlės, darbininkių ir tranų. Kiekvieno sandara yra panaši, tik tai darbo fukcijos skirtingos. Bitės neturi kaulų, bet turi ganėtinai stiprų kevalą kuris apsaugo bite nuo išorės pažeidimų. Bičių visą gyvavimo ciklą sudaro keturi pagrindiniai etapai: kiaušinėlis, lerva, pupa ir suaugusi bitė. Tranai prieš žiemos laikotarpi yra išvejami iš lizdo ir žūsta.

2. Pirmutinis žingsnis yra bitininko kostiumo nusipirkimas. Apranga turi būti tvarkinga patvari, patogi. Perkamas avilys turi atitikti standartus. Rėmeliai, vaškuolės, atakiavimo staklės atatakiavimo peilis, kreminio medaus maišytuvas, kaskadinis medaus koštuvas. elektrinis medsukis, bitininko šluotelė, rėmelių laikikliai, dūminė, korių kėliklis, vienašė priekaba platforma aviliams vežti, vaško lydytuvas ir kiti reikalingi įrenginiai turi būti tinkami. Todėl aprūpinti 30 avilių turintį ūkį preliminariais duomenimis kainuotų 16683,60 €.

  • Microsoft Word 2915 KB
  • 2021 m.
  • Lietuvių
  • 17 puslapių (2283 žodžiai)
  • Kolegija
  • Marius
  • Bitininkystė kaip verslas
    10 - 3 balsai (-ų)
Bitininkystė kaip verslas. (2021 m. Vasario 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/bitininkyste-kaip-verslas.html Peržiūrėta 2021 m. Vasario 28 d. 06:32
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo