Bitininkystė referatas pavyzdys


Avilių brėžiniai. Avilio breziniai. Biciu aviliu breziniai. Referatas apie bitininkyste. Krisčiūno bitininkystė. Referatas apie bites. Biciu avilio breziniai. Bites referatas. Bitininkystė referatai. Krikščiūno bitininkystė.

Bityno kūrimas referato pavyzdys. Kas gali bitininkauti? Bitynui vieta. Pirmoji pagalba, bitei įgėlus. Bitininko vaistinėlė. Priėję prie avilio jūs atsidursit visiškai kitame pasaulyje, griežtai ir tikslingai sutvarkytam, žmogaus protui kartais sunkiai suvokiamam. Čia visada rasite kažką naujo, nematyto. Vien tik stebėdami bičių darbą pajusit ramybę ir harmoniją (aišku, jei bitę pamačius, jums plaukai piestu nestoja). Bičių produktai - nepamainomas "kuras" organizmui, nė vienas gyvis žemėje jų neatsisako. Meduje, duonelėj, pienelyje yra visos organizmui reikalingos medžiagos.


Priėję prie avilio jūs atsidursit visiškai kitame pasaulyje, griežtai ir tikslingai sutvarkytam, žmogaus protui kartais sunkiai suvokiamam. Bičių produktai - nepamainomas kuras organizmui, nė vienas gyvis žemėje jų neatsisako.

Bitininkyste Lietuvoje žmonės domėjosi visais laikais, visada buvo daugybė didesnių ir mažesnių bitynų, bitės ir bitininkai buvo gerbiami. Didžiulę įtaką Lietuvos bitininkystei padarė prof. Jonas kriščiūnas, itin aktyviai propagavęs bitininkystę, kurio bitininkystę studijavo visi dabartiniai Lietuvos bitininkai. Jono kriščiūno bitininkystė , dažnai vadinama bitininkų biblija , net ir šiais laikais neprarado savo vertės. Visi žino, kad bitės gamina medų ir vašką. Medų bitės gamina iš nektaro, kurio yra augalų žieduose. Juo augalai vilioja į savo žiedus bites irpirmutinė nauda, kad bitės iš surenkamo nektaro pagamina medų, kuris žmogui labai naudingas. Bet viso nektaro, kurį augalai pagamina miškuose, soduose, laukuose, pievose ir daržuose, bitės nesurenka, nes jų yra per mažai. Nesurinktas nektaras pražūva. Taip kasmet žūva daug tūkstančių tonų medaus.

Antra bičių nauda — tai augalų derlingumo padidinimas. Kai bitės lanko žiedus, surinkdamos nektarą, jos perneša žiedadulkes nuo vieno augalo žiedo ant kito ir taip juos kryžmiškai apdulkina. Kryžmiškai apdulkinti augalai užmezga, daugiau sėklų ir vaisių, todėl derliai būna didesni, o sodų vaisiai ir uogos šiuo atveju užauga didesni, gražesypač naudingos bitės lauko augalų derlingumo padidinimui. Vystant pieno ir mėsos ūkį, reikia daug gerų ganyklų ir šienaujamų plotų. Šiems plotams įrengti reikia daug dobilų ir kitų žolių sėklų. Kai šių augalų žiedus bitės gausiai lanko, jų sėklų derliai padidėja 2—3 ir daugiau kartų. Pavyzdžiui, ūkiuose, kuriuose bičių nebuvo, vidutinis raudonųjų dobilų sėklų derlius buvo 47 kg,o dobilų lauke, kurį bitės gausiai lankė, iš hektaro raudonųjų dobilų sėklų buvo gauta po 222 kg. Šiame pavyzdyje bitės raudonųjų dobilų sėklų derlių padidino beveik kartus.

Kiek raudonųjų dobilų sėklų derlingumas priklauso nuo turimų bičių šeimų skaičiaus, buvo tirta 42 ūkiuose. Pasirodė, kad devyniuose ūkiuose, kurie bičių neturėjo, gauta iš hektaro vidutiniškai po 21,3 kg sėklų.

  • Microsoft Word 378 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 8 puslapiai (3347 žodžiai)
  • Bitininkystė referatas pavyzdys
    10 - 1 balsai (-ų)
Bitininkystė referatas pavyzdys. (2011 m. Liepos 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/bitininkyste-referatas-pavyzdys.html Peržiūrėta 2018 m. Liepos 18 d. 15:50
×