Bituminės stogo dangos gamybos technologija


Gamybio technologija. Gaminio forma. Bituminių čerpių savybės. Gaminio technologijos procesas. Gaminio gamybos technologinis procesas. Bituminės stogo dangos įrengimas. Reikalingi įrankiai. Stogo dangos sąnaudos. Stogo dangos paruošimas. Ventiliacija. Hidroizoliacinis sluoksnis. Gamyklos sklypo planas. Erdvinis gaminio vaizdas. Rekomendacijos. Literatūros sąrašas.


Bituminės stogo dangos pirminė naudojama medžiaga – membranos pluoštas, kuris dažniausia sudaromas iš stiklo pluoštų, medžio atraižų ar popieriaus likučių. Pagrindinis procesas vyksta perduodant pagrindinę medžiagą per mašiną, kuri iš eilės prideda kitų komponentų. Ta pati mašina gali būti panaudota, gaminant ir žvirgždo, ir ritininiai stogo dangai.

Milžiniškas ritinys (apie 1.83 m skersmens) iš organinių veltinių ar stiklo pluošto pakloto yra įstatomas į stogo dangos gamininimo mašiną. Pagrindinė medžiaga iš pradžių praeina per sausą kilpą ir nuvaloma. Velinys yra ištiesiamas akordeono stiliumi ilgais atstumais, kad mašina galėtų veikti ištisai, nenutraukiant veiklos keičiant pasibaigusį ritinį nauju.

Pagrindinė medžiaga prieš pridedant granules praeina per įrenginį, kur ji apipurškiama plonu sluoksniu karšto asfalto. Tai daroma norint išvalyti betkokią galimai likusią drėgmę gaminyje, taip pat norint medžiagą padaryti atsparią vandeniui. Taigi, asfaltas padengia visą medžiagos plotą, taip pat uzpildydamas ir membranoje esančias ertmes.

Veliniai padengiami skysto asfalto sluoksniu iš abiejų pusių. Tai gaminiui suteikia lankstumo ir atsparumo blogam orui.

Kol gaminys vis dar karštas ir padengtas skystu asfaltu, jis apibarstomas granulėmis, o tada seka eilė volų kurie užtikrina granulių įspaudimą į gaminį. Granulės sustiprina produktą, tuo pačiu jos dalyvauja atspindint saulės ultravioletinius spindulius. Pradedamas gaminio vėsinimas.

Gaminys vėl apibarstomas pasirinktais mineralais, kurie stuteikia įvairias spalvas. Mineralai gali būti tokie kaip talkas ar žėrutis.

Ištisas gaminys karpomas reikiamo ilgio gabalais, toliau gaminiui taip pat suteikiama reikiama forma. Automatizuota mašina krauna gaminius į ryšulius.

Ryšuliai perduodami sekančiai mašinai, kuri juos krauna į dėžes. Dėžės žymimos etiketėmis, kuriose nurodomas gaminio techniniai rodikliai.

Bituminės čerpės sandeliuojamos sukrovus nedaugiau 12 įpakavimų viena ant kito. Esant aukštai lauko temperatūrai, čerpės turi būti sandeliuojamos pavėsyje. Stogo dangos pluoštus saugotiuždarose patalpose, apsaugančiose nuo kritulių, saulės spindulių poveikio ir per didelės kaitros, ne mažiau nei 120 cm atstumu nuo šildymo radiatorių.

  • Statyba Kursinis darbas
  • Microsoft Word 2900 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 17 puslapių (2003 žodžiai)
  • Universitetas
  • Simonas
  • Bituminės stogo dangos gamybos technologija
    10 - 10 balsai (-ų)
Bituminės stogo dangos gamybos technologija. (2016 m. Gegužės 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/bitumines-stogo-dangos-gamybos-technologija.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 23 d. 23:43
×