Biudžeto analizė ir palyginimas su kitų šalių biudžetu


Norvegijos biudzetas. Lietuvos ir kitu saliu pajamu palyginimas. Norvegijos nacionalinis biudžetas. Estijos nacionalinis biudzetas. Estijos biudzeto struktura. Kitu valstybiu islaidos. Biudžetų palyginimas. Nacionaliniai biudzetai kursinis darbas. Nacionalinio ir valstybes biudzeto palyginimas. Lr biudzeto palyginimas.

Ekonomikos referatas. Įvadas. Biudžeto samprata. Nacionalinių biudžetų struktūrų analizė. Lietuvos atvejis. Estijos atvejis. Norvegijos atvejis. Australijos atvejis. Nacionalinių biudžetų palyginimas pajamų-išlaidų metodu. Išvados. Literatūros sąrašas. Priedas.


Kiekviena valstybė planuodama savo veiklą negali apsieiti be biudžeto, jo formavimo, sudarymo. Nacionalinis kiekvienos valstybės biudžetas atspindi valstybės veiklą, o svarbiausia pajamų šaltinius, kuriais ir yra grindžiama valstybės veikla. Iš kitos pusės, ta pati veikla ir kaip būtent buvo panaudotos gautos, įgytos pajamos atsisipindi išlaidų ataskaitose, kurios taip pat pateikiamos biudžetų projektuose. Taigi, nacionalinis biudžetas gali padėti įvertinti vyriausybės vykdomą veiklą, lėšų panaudojimo efektyvumą ir pan.

Būtent dėl biudžeto svarbos valstybės gyvenime ir veikloje šio darbo tikslas ir yra išanalizuoti biudžeto sandarą pajamų ir išlaidų aspektu, tuo pačiu palyginant keletą skirtingų valstybių ( tiksliau jų biudžetų sandaras ) tarpusavyje. Šiam tikslui keliami tokie uždavinai. Išsiaiškinti biudžeto sampratą. Nacionalinių biudžetų struktūrų analizė pajamų-išlaidų metodu: lietuvos, estijos, norvegijos ir australijos atvejai. Nacionalinių biudžetų struktūrų palyginimas. Rašant darbą pagrinde buvo remiamasi atskiros šalies finansų ministerijos internetiniame tinkalalpyje pateikta informacija apie jų nacionalinius biudžetus ( biudžetų projektai, trumpos jų apžvalgos, strategijos ar pan. ), o teorinėje dalyje remtasi k. Levišauskaitės ir g. Rūškio vadovėliu „valstybės finansai“.

  • Ekonomika Referatai
  • 2012 m.
  • Sol
  • 21 puslapis (4846 žodžiai)
  • Ekonomikos referatai
  • Microsoft Word 165 KB
  • Biudžeto analizė ir palyginimas su kitų šalių biudžetu
    10 - 1 balsai (-ų)
Biudžeto analizė ir palyginimas su kitų šalių biudžetu. (2012 m. Balandžio 16 d.). http://www.mokslobaze.lt/biudzeto-analize-ir-palyginimas-su-kitu-saliu-biudzetu.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 19 d. 10:27