Biudžeto deficitas, biudžeto deficito priežastys, finansavimo būdai ir pasekmės. Panevėžio miesto savivaldybės biudžeto analizė


Įvadas. Biudžetas. Savivaldybių biudžeto pajamos. Valstybės biudžeto pajamos. Biudžeto sudarymo principai. Savivaldybių biudžetų formavimo principai. Biudžeto įstatymai. Biudžeto deficitas ir jo priežastys. Biudžeto deficito finansavimo būdai. Biudžeto deficito pasekmės. Finansų ministerija. Savivaldybės samprata. Panevėžio miesto savivaldybės charakteristika. Panevėžio miesto savivaldybės biudžeto sudarymas ir rengimas. Panevėžio miesto savivaldybės 2009 – 2011 metų biudžeto analizė. Panevėžio miesto savivaldybės biudžeto prognozuojamos pajamos. Panevėžio miesto savivaldybės biudžeto patikslintos ir faktinės pajamos. – 2011 metų panevėžio miesto savivaldybės gautų pajamų palyginimas. – 2011 metų panevėžio miesto savivaldybės asignavimai pagal funkcinę klasifikaciją. – 2011 metų panevėžio miesto savivaldybės išlaidų palyginimas pagal funkcinę klasifikaciją. Panevėžio miesto savivaldybės 2009 – 2011 metų biudžeto neatitikimai, deficitų palyginimas. Panevėžio miesto biudžeto pajamų ir išlaidų prognozavimas. Panevėžio miesto savivaldybės pajamų ir išlaidų prognozavimas slenkančio vidurkio metodu. Panevėžio miesto savivaldybės pajamų ir išlaidų prognozavimas eksponentinio išlyginimo metodu. Prognozavimo apibendrinimas. Išvados. Literatūros sąrašas. Priedai. Priedas 2010 panevėžio miesto savivaldybės biudžeto planuotų, patikslintų ir faktinių pajamų lentelės. Priedas 2009 panevėžio miesto savivaldybės biudžeto planuotų, patikslintų ir faktinių pajamų lentelės. Priedas 2011 panevėžio miesto savivaldybės biudžeto planuotų, patikslintų ir faktinių pajamų lentelės. Priedas savivaldybės 2009 – 2011 metų biudžeto rodikliai.

Lietuva yra suskirstyta savivaldybes, kiekviena savivaldybė turi savo biudžetą. Dažniausiai ir šie biudžetai būna deficitiniai. Valstybės ir savivaldybės biudžetus reglamentuoja įvairūs LR įstatymai. Šiame kursiniame darbe pabandysiu išsiaiškinti kas yra biudžetas, kaip jis sudaromas ir panašiai.

Mano pasirinkta savivaldybė Panevėžio miesto. Tai yra 5 pagal dydį Lietuvos miestas. Panevėžio kaip ir kiekvienos savivaldybės paskirtis – kurti, tobulinti ir pertvarkyti ekonominę, kultūrinę ir ekologinę valdomos teritorijos sandarą, derinant tam tikros administracinės teritorijos bendrijos interesus su valstybės interesais.

Darbo tikslai

• Išanalizuoti biudžeto, biudžeto deficito, savivaldos sampratas.

• Atskleisti Panevėžio miesto savivaldybės biudžeto sudarymo principus ir rengimą, biudžeto projekto svarstymo, tvirtinimo bei biudžeto vykdymo ypatumus.

• Išanalizuoti 2009 – 2011 metų Panevėžio miesto savivaldybės biudžeto pajamas.

• Išanalizuoti 2009 – 2011 metų Panevėžio miesto savivaldybės biudžeto asignavimas.

• Atlikti Panevėžio miesto savivaldybės prognozavimą pasitelkiant eksponentinio išlyginimo, bei slenkančio vidurkio metodus.

  • Vadyba Kursinis darbas
  • Microsoft Word 495 KB
  • 2013 m.
  • 41 puslapis (7077 žodžiai)
  • Universitetas
  • Eimantas
  • Biudžeto deficitas, biudžeto deficito priežastys, finansavimo būdai ir pasekmės. Panevėžio miesto savivaldybės biudžeto analizė
    10 - 4 balsai (-ų)
Biudžeto deficitas, biudžeto deficito priežastys, finansavimo būdai ir pasekmės. Panevėžio miesto savivaldybės biudžeto analizė. (2013 m. Spalio 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/biudzeto-deficitas-biudzeto-deficito-priezastys-finansavimo-budai-ir-pasekmes-panevezio-miesto-savivaldybes-biudzeto-analize.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 18 d. 23:39
×