Biudžeto deficitas Lietuvoje


Lietuvos deficitas. Biudzeto deficito priezastys. Biudzeto deficito pasekmes. Biudzeto deficitas priezastys. Didelis biudzeto deficitas. Biudzeto deficitas word. Deficito pasekmes ekonomikai. Biudzeto deficito analize. Deficito priezastys. Lietuvos biudzetas krizes metu.

Biudžetas deficito teorinė analizė Lietuvoje. Įvadas. Biudžeto apibūdinimas. Biudžeto raida. Biudžeto sandara. Valstybės biudžeto pajamos. Valstybės biudžeto išlaidos. Biudžeto deficitas. Biudžeto deficito priežastys. Deficito ekonominės pasekmės. Biudžeto deficito padengimas. Praktinės dalis. Išvados. Naudota literatūra. Darbas labai gerai įvertintas, gerai parašytas.

Kiekviena pasaulio valstybė turi savo šalies nacionalinį biudžetą. Šiais laikais ši tema yra labai aktuali, nes dauguma pasaulio valstybių šiuo metu išgyvena labai sunkų laikotarpį. Daugumą šalių paveikė ekonominė krizė, todėl valstybės biudžetas dabar yra pats svarbiausias klausimas šalies vyriausybei. Lietuva dar nepasiekė aukščiausio krizės lygio, tačiau šito ir nelaukiama. Vyriausybė sukūrė antikrizinį planą, kuriuo siekiama sukaupti kuo daugiau lėšų, kad būtų išvengta paties aukščiausio krizės lygio. Valstybė siekia subalansuoti biudžetą šalyje. Žinoma, kad pastaraisiais metais Lietuvos biudžetas buvo deficitinis. Biudžeto deficitas – tai neigiamas biudžeto balansas išlaidoms viršijant pajamas didelis biudžeto deficitas sąlygoja nacionalinės skolos augimą. Pasaulyje nėra valstybės, kuri vienu ar kitu savo egzistavimo periodu nebūtų turėjusi deficitinio biudžeto. Šiuo metu puolanti krizė sukelia dar daugiau problemų biudžeto deficitui panaikinti. Ši problema šaliai neleidžia sukaupti papildomų lėšų, taip pat visada jų pritrūksta numatytiems tikslams ar paskirstymui valstybės institucijoms. Biudžeto projektu taip pat siekiama kiek įmanoma apsaugoti socialiai jautrias sritis, vykdyti įsipareigojimus švietimo, mokslo, sveikatos apsaugos, kultūros, meno socialiniams darbuotojams bei užtikrinti esmines permainas. Gresianti krizės aukštesnioji fazė privertė valstybės organus keisti įstatymus. Tai suteikė galimybę surinkti daugiau lėšų ir sumažinti šalies biudžeto deficitą. Šis planas tuo pačiu yra ir antikrizinio plano dalis. Tačiau tai sukėlė didelį piliečių nepasitenkinimą. Pakelti mokesčiai, didėja bedarbystė, nuimtos lengvatos ir pan.

šio darbo tikslas išnagrinėti kas yra biudžetolgos buckiūnienės knygoje valstybės ir tarptautiniai finansai išsamiai rašoma apie biudžeto kilmę bei ką šis žodis reiškia. Aiškinama, kad žodis ,,biudžetas anksčiausiai pradėtas vartoti anglijoje, nors kilęs iš seno prancūzų žodžio ,,bouge arba ,,boulgete . Anglai, perėmę iš normanų, iš jo padarė žodį ,,budge ir davė šiam žodžiui reikšmę – odinis krepšys, kuriame anglijos iždo kancleris atsinešdavo į parlamentą savo finansinius projektus. Kiek vėliau žodžiu ,,biudžetas pradėta suprasti patys finansiniai projektai, kur būdavo nurodyta reikalaujamieji mokesčiai ir būsimosios išlaidos. Iš anglijos tą žodi perėme prancūzai. Xix a. Žodis biudžetas pasklido po visur ir juo pradėta žymėti viešojo finansų ūkio pajamų ir išlaidų planas.

  • Microsoft Word 58 KB
  • 2011 m.
  • 30 puslapių (6299 žodžiai)
  • Universitetas
  • Mindaugas
  • Biudžeto deficitas Lietuvoje
    10 - 1 balsai (-ų)
Biudžeto deficitas Lietuvoje. (2011 m. Vasario 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/biudzeto-deficitas-lietuvoje.html Peržiūrėta 2021 m. Vasario 26 d. 22:59
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo