Biudžeto vykdymo įvertinimas


Santrauka. Įvadas. Informacijos šaltinių ir tyrimų metodikos apžvalga. Savivaldybių biudžetų struktūros samprata teoriniu požiūriu. Lietuvos Respublikos valstybės biudžetas. Mokesčių planavimas ir valdymas. Savivaldybių biudžetų formavimosi principai. Telšių rajono savivaldybės biudžeto pajamų ir išlaidų 2013 – 2015 metų analizė. Telšių rajono savivaldybės biudžeto pajamų struktūros analizė. Telšių rajono savivaldybės biudžeto išlaidų struktūros analizė. Telšių rajono savivaldybės biudžeto pajamų ir išlaidų dinamikos analizė. Išvados ir pasiūlymai. Terminų ir sąvokų žodynas. Literatūros sąrašas.

Kursiniame darbe yra suformuluotos pardavimų bei pelningumo vertinimo ir užtikrinimo problemos, nustatytas darbo tikslas – išanalizuoti AB „Anykščių vynas“ pardavimus bei pelningumą. Tikslui pasiekti yra iškelti uždaviniai, kuriuos įgyvendinant buvo išanalizuoti ir susisteminti įvairių Lietuvos ir užsienio autorių teoriniai, taip pat ir praktiniai pardavimų bei pelningumo aspektai; pateiktos pelningumo analizės metodikos; buvo išsamiai analizuojami pelno ir pelningumo rodikliai, jų skaičiavimas ir vertinimas.

Teorinėje darbo dalyje, aptariant pardavimų, pelno ir pelningumo sampratą, bei pelningumo rodiklius panaudota mokslinės literatūros bei straipsnių analizė, loginis mąstymas bei įmonės vidinių dokumentų analizė.

Praktinėje darbo dalyje pagal autorių nurodytą pelningumo metodiką buvo atlikta AB „Anykščių vynas“ pardavimų bei pelningumo analizė. Analizė parodė, kad įmonė dirba ne pelningai, o nuostolingai. Iš to galima spręsti apie vadovą ir jo nesugebėjimus kontroliuoti įmonės veiklos ir siekti geriausių rezultatų iš įmonės vykdomos veiklos. Taip pat yra nustatomos priežastys nulėmusios įmonės nepelningą veiklą.

Darbo pabaigoje apsvarstoma, kad veikiant nuostolingai, įmonei yra sunku išsilaikyti rinkoje ir kad jos būklė yra nenuspėjama, nes nuostolingumas gali privesti iki bankroto galimybės, tačiau ėmusis atitinkamų veiksmų įmonė gali šį nuostolį paversti pelnu.

  • Finansai Kursinis darbas
  • Microsoft Word 31 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 7 puslapiai (708 žodžiai)
  • Universitetas
  • Sandra
  • Biudžeto vykdymo įvertinimas
    10 - 3 balsai (-ų)
Biudžeto vykdymo įvertinimas. (2016 m. Sausio 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/biudzeto-vykdymo-ivertinimas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 18 d. 08:11
×