Biudžetų sudarymas kursinis


Įmonės charakteristika. Analizuojamos įmonės finansinių rodiklių nustatymas. Pelningumo rodikliai. Mokumo rodikliai. Efektyvumo rodikliai. Stabilumo rodikliai. Vidutinės sektoriuje veikiančios įmonės finansinių rodiklių nustatymas ir palyginimas su analizuojama įmone. Įmonės biudžeto sudarymas. Finansinių planavimo krypčių ir siekių nustatymas/ biudžeto tikslų, analizuojamos įmonės funkcinių sričių atžvilgiu, nustatymas. Pardavimų biudžeto sudarymas. Gamybos biudžeto sudarymas. Darbo laiko ir medžiagų išteklių biudžeto sudarymas. Darbo laiko biudžetas. Medžiagų išteklių biudžetas. Kitų gamybinių sąnaudų biudžetas. Pardavimų ir administracinių išlaidų biudžeto sudarymas. Finansinių rodiklių analizė atsižvelgiant į projektuojamą biudžetą. Biudžeto kontrolės procesas, nuokrypių vertinimas, klaidos, įgyvendinimo procesas. Išvados. Literatūros sąrašas. Priedai.

Biudžeto sudarymo procese daug dėmesio skiriama įmonės veiklai, nepriklausomai nuo jos pelningumo.

Biudžetas tai detalus įmonės finansinių išteklių, įplaukų ir išlaidų, būsimajam laiko periodui (paprastai metamas) įvertinimo planas. Jis plačiausiai naudojamas planuojant ir kontroliuojant įmonės veiklą visuose jos valdymo lygiuose.

Pasirengimas biudžeto sudarymui ir pats jo sudarymas yra sunkus techninis darbas, užimantis daug laiko. Tai reikalauja daug jėgų iš darbuotojų ir nemažai išteklių. Kuo labiau patyrę specialistai sudarinėja biudžetus, tuo tikslesni ir lankstesni jie būna. Biudžetas – tai ištekliai, kurie būtini, kad būtų galima pasiekti galutinį rezultatą. Tai yra įrankis įmonėms siekiams suformuoti ir įgyvendinti.

Norint sudaryti pagrįstą biudžetą reikalinga išsami faktinių praeities duomenų analizė, esamų rinkos ir pramonės vystymosi tendencijų žinojimas.

Pats pagrindinis biudžetas, dar vadinamas generaliniu - tai vadovų siekių ir laukiamų rezultatų formalizuota ataskaita, parodanti planuojamas pardavimų pajamas, sąnaudas, kiekius ir kitas verslo operacijas ateinančiu laikotarpiu. Generalinis biudžetas susideda iš veiklos ir finansinių biudžetų, kuriuos šiame darbe ir sudarinėjome: pardavimų biudžetas, gamybos biudžetas, darbo laiko ir medžiagų išteklių biudžetas, pardavimo ir administravimo išlaidų biudžetas, piniginių išlaidų biudžetas.

Tyrimo objektas – mėsos pramonėje veikianti Vokietijos įmonė.

Tyrimo tikslas – remiantis sudarytais biudžetais išanalizuoti mėsos pramonėje veikiančios, Vokietijos įmonės veiklą.

Uždaviniai:

•Nustatyti įmonės finasinius santykinius rodiklius ir juos išanalizuoti;

•Sudaryti pardavimų, gamybos, darbo laiko, medžiagų išteklių, pardavimo ir administravimo išlaidų, piniginių išteklių biudžetus, bei pagrindinį biudžetą;

•Atlikti finansinių rodiklių analizę pagal projektuojamus biudžetus;

•Įvertinti nuokrypius, klaidas, įgyvendinimo procesą.

  • Finansai Kursinis darbas
  • Microsoft Word 170 KB
  • 2014 m.
  • 60 puslapių (14704 žodžiai)
  • Universitetas
  • Akvilė
  • Biudžetų sudarymas kursinis
    10 - 3 balsai (-ų)
Biudžetų sudarymas kursinis. (2014 m. Gegužės 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/biudzetu-sudarymas-kursinis.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 20:10
×