Biuro programų paketai


Paveikslėlių, lentelių ir santrumpų sąrašas. Įvadas. Biuro programų paketas OpenOffice. org. OpenOffice. org paketo sandara. OpenOffice. org paketo statistika. LibreOffice biuro programų paketas. LibreOffice biuro programų paketo sandara[5]. LibreOffice ir OpenOffice. org 2 pagrindiniai skirtumai. Biuro programų paketas Microsoft Office. Microsoft Office paketo istorija. Microsoft Office paketo sandara. Biuro programų paketas SoftMaker Office. Išvados. Inžinerinės formulės. Šaltiniai. Dalykinė rodyklė. Paveikslėlis nr.


Šių dienų pasaulis tikriausiai yra neįsivaizduojamas be kompiuterio, interneto ir kitų moderniųjų technologijų. Pavyzdžiui, visos įmonės turi savo internetinius tinklalapius bei elektronines duomenų bazes, o dažnas žmogus turi nuosavą kompiuterį, kuriame yra susikūręs savo virtualią aplinką. Tiesa, visa tai nebūtų buvę įmanoma be tam tikrų pagalbinių programų. Viena dažniausių priemonių, naudojamų kurti įvairiems el. duomenims ir dokumentams, yra biuro programos.

Kas yra tos biuro programos, o tiksliau – BP paketai? Tai yra tam tikrų programų rinkinys, padedantis kurti įvairius dokumentus, pradedant nuo tekstinių dokumentų ir baigiant ties pateikčių (skaidrių) rengimo. Jų yra keletas tipų, kuriuos apžvelgsiu referate.

Kodėl tai yra vadinama ne tiesiog naudingomis programomis, o būtent biuro programomis? Todėl, nes jos yra masiškai naudojamos įmonių veikloje, tai yra neatsiejama jų darbo dalis, pagalbinis įrankis ruošiant ataskaitas, prezentacijas ir kt. Biuruose jas naudoja nepalyginamai dažniau negu pavieniai asmenys, būtent todėl šios programos įgijo biuro programų „etiketę“.

Į šiuos paketus, kaip minėta anksčiau, įeina keletas programų. Plačiausiai naudojamos yra tekstų rengyklės, programos darbui su skaičiais ir statistika bei pateikčių ruošimo programos. Skirtingų paketų programos skiriasi savo išvaizda, galimybėmis bei patogumu, tačiau visos jos atlieka vieną ir tą pačią atitinkamą funkciją, pvz. rašyti tekstus ar ruošti prezentacijas.

Šis BP paketas yra gana plačiai naudojamas, pagrinde dėl to, nes yra nemokamas. Šiuo metu jis priklauso komp. „Apache“, tačiau yra tobulinamas savanorių programuotojų komandos, kitaip sakant, kiekvienas gali prisijungti prie šio paketo tobulinimo, nes jo kodas yra dalinai atviras (kai kurias funkc. redaguoti gali tik pati „Apache“).

/ Rašyklė. Su ja redaguojami tekstiniai dokumentai, kuriamos įvairios ataskaitos, rašomi referatai ir pan. (alternatyva Microsoft Word)

/ Skaičiuoklė. Redaguojami ir analizuojami įvairūs skaičių duomenys, daromi su skaičiais susiję sarąšai ir pan. (alternatyva Microsoft Excel)

/ Pranešimų(skaidrių) rengyklė. Kuriamos įvairios skaidrės, prezentacijos, pranešimai seminarams ir kt. (alternatyva Microsoft PowerPoint)

  • Microsoft Word 721 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 16 puslapių (2006 žodžiai)
  • Universitetas
  • Calcon
  • Biuro programų paketai
    7 - 1 balsai (-ų)
Biuro programų paketai. (2017 m. Vasario 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/biuro-programu-paketai.html Peržiūrėta 2020 m. Liepos 14 d. 23:25
×
127 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo