Biurokratija, korupcija ir kyšininkavimas Lietuvoje


Biurokratija, korupcija ir kyšininkavimas Lietuvoje. Įvadas. Pasirinkta tema yra itin aktuali šių dienų aplinkai kuri suka tiek mūsų visuomenę. Biuriokratija. Biurokratija – valstybės administracijos organizavimo būdas. Biurkioratija Lietuvoje. Biuriokratai dažnai pavadinami „Korupcionieriais“. Korupcija. Korupcija – tai. Korupcija Lietuvoje. Vystantis visuomenėms bei technologijoms. Kyšininkavimas. Kaip daugelis iš. Remiantis STT užsakytu atliktu sociologiniu tyrimu. Biuriokratija, kyšininkavimas, korupcija – ką tai turi bendro? Iš ankščiau minetų. Problemos sprendimo būdai. Problemos spręsti gali sukliudyti ta pati biurokratija ir korupcija. Ačiu už dėmesį!

Biuriokratai dažnai pavadinami „korupcionieriais“, „kyšininkais“ dėl savanaudiškų siekių, savo, o ne vartotojų teisių gynimo ir įstatymų, valdžios manipuliavimo. Biurokratija savo įstatais staiga tampa lengvu pagrindu korupcijai vystytis. Taigi galim teigti kur biuriokratija ten korupcija, tačiau to ne visada galima įžvengti. Lietuvoje tokia biurokratijos forma stabdo verslo plėtrą ir kitas organizacines veiklas.

Vystantis visuomenėms bei technologijoms, korupcija įgauna vis naujų formų. Šiandieniniame pasaulyje stebima globalizacija ir plintanti privatizacija sukelia globalią korupciją. Didžiausi korupcijos atvėjai pastebimi menkai ekonomiškai išsivysčiusiose Azijos ir Afrikos valstybėse korupcija dažnai įvardijama kaip šalies atsilikimui ir skurdui įtaką darantis veiksnys.

Iš ankščiau minetų savokų galime teigti kad visi šie dalykai yra panašūs ir galiausiai iš vieno išeina į kitą. Biuriokratinis valdymas atneša korupciją, o korupcija kyšininkavimą norint apeiti įstatymus ir prieiti prie lengvesnių biurokratinio valdymo šaltinių.

Problemos spręsti gali sukliudyti ta pati biurokratija ir korupcija, tačiau šias problemas išssprėsti įmanoma bandant įtvirtinti tam tikras visuomenines ir politines funkcijas: Efektyviau užtikrinti valstybės kontrolės funkcijas Didinti valdininkų atsakomybę Vykdyti tinkamą „duoti“ ir „imti“ prevenciją Užtikrinti didesnį specialiųjų tarnybų finansavimą Šviesti visuomenę ir skatinti netoleranciją korupcijai Išaiškėjus korupcijos atvejams,viešinti ir nubausti kaltus asmenis Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka.

  • MS PowerPoint 40 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (553 žodžiai)
  • Universitetas
  • Vytautas
  • Biurokratija, korupcija ir kyšininkavimas Lietuvoje
    10 - 5 balsai (-ų)
Biurokratija, korupcija ir kyšininkavimas Lietuvoje. (2015 m. Gruodžio 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/biurokratija-korupcija-ir-kysininkavimas-lietuvoje.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 20 d. 10:09
×