Biurokratija


Biurokratijos funkcijos. Dumbliauskas biurokratija. Biurokratija siuolaikineje visuomeneje. Biurokratijos kritika. Weberio biurokratijos teorija. Literaturos sarasas biurokratijos tema. Idealusis biurokratijos tipas. Išvados apie veberio idealios biurokratijos. Biurokratijos teorija. Rasinys apie biurokratija.

Įvadas. Kas yra biurokratija. Biurokratų funkcijos. Maxo weberio idealusis modelis. Šiandieninis maxo weberio idealusis modelis. Maxo weberio kritika. Maxo weberio indėlis į biurokratijos analizę. Kaip biurokratija reiškiasi šiandien. Išvados. Literatūros sąrašas

Rašiau referatą, kurio tema „Maxo Weberio biurokratijos koncepcijos“. Terminas „biurokratija“ gana populiarus šiandieninėje kalboje. O ir patys kone kiekvieną dieną susiduriame su skirtingų lygių valdininkais ir valstybės įstaigų tarnautojais (kitaip tariant biurokratais), tvarkydami savo reikalus, spręsdami įvairias problemas. Pasirinkau nagrinėti Maxo Weberio biurokratijos tipą, nes šis vokiečių sociologas – vienas žymiausių biurokratijos tyrinėtojų, žinomas racionaliosios biurokratijos analize. Turiu pastebėti, kad referato tema gana reikšminga, mat būtent Maxas Weberis padėjo pagrindus formuotis biurokratijai, jis pirmasis sukonstravo biurokratijos modelį.

Gilindamasi į šio referato temą teko perskaityti nemažai literatūros: straipsnius – A. Raipos „Biurokratija“; V. Dumbliausko „Biurokratija šiuolaikinėje visuomenėje“; naudojausi šiomis knygomis – R. Jasiulevičienė „Politikos mokslai“; J. Novagrockienė „Politikos mokslo pagrindai“; Lindblom, Woodhouse „Politikos formavimo procesas“ ir t.t. bei internetu. Nepaisant to, kad apie biurokratiją yra nemažai literatūros sunku susidaryti objektyvią nuomonę apie šį reiškinį. Vienuose šaltiniuose biurokratija įgyja neigiamą atspalvį, tuo tarpu kitur ji apibūdinama kaip būtinybė. Svarbu pabrėžti, kad ir Maxas Weberis biurokratiją vertino kaip patį veiksmingiausią ir racionaliausią administravimo būdą, tačiau jo kritikai pabrėžė jos neefektyvumą. Taigi iškyla problema, kaip įvertinti biurokratijos naudingumą ir tuo pačiu išskirti jos trūkumus.

Kaip pagrindinį tyrimo objektą pasirinkau biurokratiją. Referato tikslas – apibūdinti Maxo Weberio idealųjį biurokratijos tipą ir apžvelgti jo kritiką. Šiam tikslui pasiekti išsikėliau tokius uždavinius:

1)Trumpai apibūdinti, kas yra biurokratija;

2)Aprašyti idealios biurokratijos modelį;

3)Aptarti M. Weberio kritiką;

4)Išanalizuoti, kaip biurokratija reiškiasi šiandien.

Savo referate taikiau aprašomojo ir lyginamojo pobūdžio metodus.

  • Politologija Referatas
  • Microsoft Word 19 KB
  • 2012 m.
  • 10 puslapių (1985 žodžiai)
  • Vita
  • Biurokratija
    10 - 1 balsai (-ų)
Biurokratija. (2012 m. Gegužės 26 d.). https://www.mokslobaze.lt/biurokratija.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 23:57
×