Biurokratinio organizavimo ypatybės Napoleoniškojo viešojo administravimo tradicijose


Įvadas. Viešojo administravimo tradicijos, funkcijos. Biurokratinė organizacija. 4. Biurokratijos samprata. 5. Kontinentinė Prancūziškoji tradicija. Išvados. Literatūra.


Napoleoniškojo viešojo administravimo tradicija tai pats seniausias valstybės valdymas kontinentinėje Europoje. Prancūzų administracija yra didžiulė ir šiek tiek prieštaringa institucija. Ji buvo kaip pagrindas centralizuojant valsybės valdymą, bet pati smarkiai susikaldžiusi ir iš vidaus trapi. Biurokratija - tai pagrindinis vadovavimo modelis šioje tradicijoje. Tai inertinis modulis, įsišaknyjes Prancūzų administracijoje ir nelinkęs sparčiai keistis ir taikytis prie nenumaldomai besikeičiančio pasaulio, žmonių, ekonomikos ir kitų faktorių.

Tačiau buvo ir kritikuojančių šią teorija, vienas iš jų Michelis Crozier. Jis teigė, kad „ biurokratinis aparatas jau neveikia, pagal nustatytas taisykles“. Buvo neįvertintas labai svarus šio modulio trūkumas, tai žmogiškasis faktorius. Ar žmogus mąstydamas racionaliai gali atsilaikyti prieš neracionalius ar iracionalius veiksnius. Juk žmonės ieškodami geresnio gyvenimo yra linkę peržengti tam tikras taisykles. Ypač kyla pagunda, kai tau tai leidžia tavo pareigos, statusas. Kaip nesusigundyti pasipelnyti ir nesiekti asmeninių interesų. Biurokratinis apartas netarnauja visuomenei, jis tiesiog įgyvendina vien tik savo numatytus tikslus. Kita pusė tarnautojų, nuo tos rutinos ir pastovaus - tik vadovavimosi taisyklėmis ir neturėjimo galios kažką nuspręsti - darbo, tampa abejingais juos supančiai aplinkai, visuomenei, tiesiog egzistuoja savo darbo vietose. Jie tampa nuasmenintais darbuotojais, kurie priima nuasmenintus sprendimus, abejingi bet kokiai, su piliečiais, susijusiai veiklai.

Kontinentinėje Europoje yra skiriamos trys tradicijos – prancūziškoji, vokiškoji bei skandinaviškoji.

valstybė atsirado kaip naciją kuriantis ir vienijantis projektas, siekiantis panaikinti pilietinės visuomenės susiskaldymą;

Prancūzijos biurokratija dažnai buvo laikoma, kaip viena iš labiausiai „sustojusi laike“ viešajame administravime, lyginant su kitomis kontinentinės Europos (Vokietija) arba Napoleoniškojo valdymo narėmis (Ispanija ar Italija). Prancūzija vis dar vaizduojama kaip lėta reformose, kalbant apie administracines reformas arba labai atsparia naujosios viešosios vadybos idėjų įtakai.

Vienas iš šiuolaikinio valdymo bruožų didėjantis nenuoseklumas ir tikro valdymo stoka.

  • Microsoft Word 29 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 10 puslapių (1716 žodžiai)
  • Universitetas
  • Rita
  • Biurokratinio organizavimo ypatybės Napoleoniškojo viešojo administravimo tradicijose
    10 - 1 balsai (-ų)
Biurokratinio organizavimo ypatybės Napoleoniškojo viešojo administravimo tradicijose. (2017 m. Gruodžio 19 d.). https://www.mokslobaze.lt/biurokratinio-organizavimo-ypatybes-napoleoniskojo-viesojo-administravimo-tradicijose.html Peržiūrėta 2019 m. Kovo 23 d. 08:19
×