Bizantijos imperija. Istorijos konspektas


Bizantijos visuomene. Bizantijos kultura. Bizantijos istorija. Bizantija konspektas. Vokietijos žemės ir prūsijos iškilimas. Didziuju geografiniu atradimu padariniai. Absoliutizmas vakaru ir rytu europoje. Bizantija skaidres. Bizantijos iskilimas. Testas 8 klasei istorija bizantija.

Bizantijos imperija. Bizantijos santykiai su kaimynais. Bizantijos kultūra. Islamo atsiradimas ir svarbiausieji jo bruožai. Arabų kalifatas. Islamo šalių kultūra. Valstybės vakarų europoje l tūkstm. Pab. -ii tūkstm. Pr. Valstybių susikūrimas šiaurės ir rytų europoje. Europa tampa krikščioniškuoju žemynu. Normanų žygiai. Kijevo rusia. Rytų pabaltijys l ir ii tūkstm. Sandūroje. Krikščionių bažnyčia. Erezijos viduramžiais. Husitų judėjimas. Vienuolynai ir jų vaidmuo vidurinių amžių visuomenės gyvenime. Kryžiaus karai. Feodalizmas vakarų europoje. Valstietis viduramžių visuomenėje. Miestai ir miestiečiai. Prekyba viduramžiais. Mokymas ir mokslas. Menas. Badmečiai, epidemijos ir kitos nelaimės. Viduramžių žmogaus pasaulėvaizdis. Mąstymo savitumas viduramžiais. Mongolai totoriai ir jų užkariavimai. Lietuvos valstybės susikūrimas ir jos kovos su riterių ordinais. Lietuvos valstybės stiprėjimas. Krėvos sutartis ir lietuvos krikštas. Lietuvos didžioji kunigaikštystė vytauto laikais. Luominės monarchijos prancūzijoje susikūrimas ir raida. Karaliaus valdžia ir visuomenė anglijoje. Atgimimas italijoje. Renesanso kultūros plitimas europoje. Renesanso menininkai ir mąstytojai. Didžiųjų geografijos atradimų priežastys ir prielaidos. Portugalai atranda kelią į indiją. Kristupas kolumbas atranda ameriką. Pirmoji kelionė aplink pasaulį. Senosios amerikos civilizacijos. Didžiųjų geografijos atradimų padariniai. Reformacija europoje. Katalikų bažnyčios atsinaujinimas ir kontrreformacija. Ldk valstybė ir visuomenė nuo xvi a. Pr. Iki liublino unijos. Reformacija ir kontrreformacija lietuvos didžiojoje kunigaikštystėje. Liublino unija. Olandijos ir anglijos iškilimas. Absoliutizmas vakarų europoje. Rusija xvii-xviii a. Vokietijos žemės ir prūsijos iškilimas. Lenkijos-lietuvos valstybė: smukimas, reformų mėginimai. Šiaurės amerikos kolonizacija ir jav susikūrimas. Europiečių skverbimasis į kitus žemynus xvi-xviii a.
  • Adobe PDF 5147 KB
  • 2010 m.
  • 111 puslapių
  • S
  • Bizantijos imperija. Istorijos konspektas
    10 - 1 balsai (-ų)
Bizantijos imperija. Istorijos konspektas. (2010 m. Gruodžio 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/bizantijos-imperija-istorijos-konspektas.html Peržiūrėta 2020 m. Liepos 06 d. 03:01
×
125 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo