BK 280 straipsnio analizė


Transporto priemonių ar kelių, juose esančių įrenginių sugadinimas. 280 straipsnis. Transporto priemonių ar kelių, juose esančių įrenginių sugadinimas. Nusikalstamos veikos sudėtis. Nusikalstamos veikos objektas. Nusikalstamos veikos dalykas. Kelių transporto priemonės. Nusikalstamos veikos objektyvieji požymiai. Nusikalstamos veikos subjektas. Nusikalstamos veikos subjektyvieji požymiai. BK 280 str. atribojimas nuo ATPK 145 str. Teismų praktika (ATPk 145 str. 2d. ). Teismų praktika (BK 280 str. ).

Transporto priemonių ar kelių, juose esančių įrenginių sugadinimas.

280 straipsnis. Transporto priemonių ar kelių, juose esančių įrenginių sugadinimas.

Pagrindinis objektas: Papildomas objektas (280 str. 2 d.):.

Geležinkelio, oro, vandens ir kelių transporto eismo sauga.

Geležin­kelio, oro, vandens transporto priemonė, kelias ar jame esantis įrengi­nys, ryšių ar signalizacijos priemonė, dujotiekis, naftotiekis, elektros ryšių linija, kelių transporto priemonė, antkeliai ar juose esantis įrenginys, ryšių ar signalizacijos priemonė.

Autokeliai kaip šio nusikaltimo dalykas gali būti labai įvairūs: vietinės ir valstybinės reikšmės keliai, greitkeliai, automagistralės, asfaltuoti, gruntiniai keliai ir kt.

Pavojinga veika (aktyvūs veiksmai): - transporto priemonių ar kelių, juose esančių įrenginių išardymas ar sugadinimas pasireiškianti veikimu ar neveikimu - tai būtinas požymis. Išardymu ar sugadinimu laikytini tokie minėtų transporto priemonių ar kelių, juose esančių įrenginių būklės pakeitimai, dėl kurių jais nebegalima naudotis visiškai arba juos tenka remontuoti: išardoma bėgių dalis, ant geležinkelio prikraunama akmenų, perkasamas autokelias ar nusileidimo takas, sugadinamas šviesoforas, nusausinama laivybai naudojama upė ir t.t.

Nusikalstamos pasekmės: BK 280 str. 1 d. – gresia atsirasti sunkūs padariniai Sunkūs padariniai -tai bent vieno žmogaus mirtis, sunkus sveikatos sutrikdymas bent vienam žmogui ir didelė turtinė žala. Grėsmė turi būti reali. BK 280 str. 2 d. numatyti kvalifikuojamieji nusikaltimo požymiai – dėl minėtų veikų žūsta ar sunkiai sužalojamas žmogus arba padaroma didelė turtinė žala.

  • Teisė Skaidrės
  • MS PowerPoint 1911 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 22 puslapiai (1057 žodžiai)
  • Mari
  • BK 280 straipsnio analizė
    10 - 3 balsai (-ų)
BK 280 straipsnio analizė. (2016 m. Sausio 14 d.). https://www.mokslobaze.lt/bk-280-straipsnio-analize.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 11:39
×