BMW automobilio stabdžių sistema


Važiuojant automobiliu lygiame kelyje stabdant jaučiama vibracija paminoje ir triukšmas iš galinio tilto. BMW stabdžių sistemos techninei priežiūrai ir remontui reikalingi spec. Techninės priežiūros, diagnostikos, remonto technologinės kortelės.


Stabdžių stiprintuvas padeda efektyviau stabdyti – spausdami stabdžių pedalą naudojame mažiau jėgos.

Parinkti automobilio markę - BMW 320 markės automobilis; parinkti automobilio mazgą - galinių stabdžių sistema; parinkti atliekamas technologijas – diagnostikos, techninės priežiūros ir einamojo remonto ir remonto ir šių darbų organizavimą.

Šiame skyriuje analizuojami BMW stabdžių sistemos konstrukciniai elementai ir eksploatacinės sąlygos bei gedimų tikimybę. Apžvelgiamos technologijos, kurių pagalba yra atliekama BMW automobilio stabdžių sistemos techninė priežiūra ir remontas.

BMW STABDŽIŲ SISTEMOS KONSTRUKCINIŲ ELEMENTŲ IR EKSPLOATACINIŲ SĄLYGŲ ANALIZĖ. GEDIMŲ TIKIMYBĖ

Šioje dalyje analizuojamos BMW stabdžių sistemos gedimų priežastys ir gedimų dažnis bei apskaičiuojamas BMW stabdžių sistemos patikimumą.

Gedimų priežastys gali būti įvairios, keletą jų panagrinėsime detaliau.

Spadžiant stabdžių pedalą ar užtraukiant rankinio stabdžio svirtį pastebimas pernelyg didelė jų laisvoji eiga.

Jei automobilis prastai stabdo ir stabdžių trinkelių frikciniai paviršiai labai užteršti alyva, šalinama užteršimo priežastis ir keičiamas trinkelių komplektą.

Kita priežastis – pagrindiniame cilindre atsirado hidraulinis spaudimas. Atsukamos vamzdelio veržlės pagrindiniame cilindre. Jei po to stabdžiai atsipalaidavo, gali būti užterštas sistemos stabdžių skystis. Dėl to išbrinksta guminės detalės, kurios blokuoja sistemos kanalus ir sulaiko hidraulinį spaudimą. Keičiamos detalės su defektais. Taip atsitinka, kai diskinių stabdžių trinkelės ar stūmokliai įstringa stabdžių trinkelių atramos išėmoje. Tokiu atveju išimamos stabdžių trinkeles, stabdžių valikliu ir gabalėliu audeklo išvaloma išėmą. Išvalomas apnašas ir sutepama plieninių atraminių plokštelių galinė pusė specialiu stabdžių tepalu. Svarbu neužteršti frikcinės medžiagos paviršių. Įmontuojamos stabdžių trinkeles, patikrinama, ar stabdžių diskas laisvai sukasi.

BMW 320 E90, dyzelio, 2005 metų automobilio galinių stabdžių detalizacija ir elementų aprašymas.

Parinkau BMW stabdžių sistemos elementams gedimo intensyvumą ir gedimo pobūdį. Kadangi beveik visos stabdžių sistemos detalės metalinės, būdingas lūžimas, dilimas, irimas ir nuovargis.

TECHNOLOGIJŲ APŽVALGA, KURIŲ PAGALBA ATLIEKAMA BMW AUTOMOBILIO STABDŽIŲ SISTEMOS MAZGO TP IR ER

BMW stabdžių sistema sudaryta iš vakuuminio stabdžių stiprintuvo, stabdžių pagrindinis cilindras dviejų komponentų, ABS sistema su keturiais išėjimais. Nuo ABS sistemos iki ratų suportų skystis spaudžiamas vamzdeliais ir prie ratų pereina į gumines aukšto slėgio žarneles ir stabdžių suportai diskiniams stabdžiams.

Reguliariai tikrinant automobilio stabdžių diskus, išvengiamas nereikalingas remontas ir užtikrinamas keleivių saugumas.

Apžiūrėjus stabdžių diskus yra įvertinama jų būklė:

Pirmas remonto etapas yra ardymas ir esamos stabdžių sistemos būklės įvertinimas. Nuorinama visa stabdžių sistema, keičiamas stabdžių skystis. Vertinama kokia stabdžių suportų ir jų stūmoklių, stabdžių diskų būklė, ar reikia keisti stabdžių trinkeles.

Nuėmus stabdžių diskus ir senas stabdžių trinkeles, tikrinama suportų stumokliukų būklė, patraukiama apsauginė stūmoklio gumelė, tikrinama ar ji nepažeista, ar stūmoklis yra sveikas, neaprūdijęs. Tuomet po gumele pripučiama specialaus tepalo ir sustumiamas stūmokliukas į vietą.

Sustumiami suporto stūmokliukai prieš tai juos sutepant specialiu tepalu; Vizualiai įvertinami suportai, tuo pačiu metu įvertinama ir stabdžių šlangelių būklė – jei yra įtartinų pažeidimų jie šalinami.

Vizualiai įvertinami stabdžių diskai ir sprendžiama ar jų paviršių galima tekinti ar keisti naujais, kadangi stabdžių diskai žemiau esančiose nuotraukose tikrai aprūdiję stipriai, įvertinamas jų storis, kuris yra ribinis, todėl diskai keičiami naujais.

Paprastai yra svartoma galimybė stabdžių diskus nutekinti, bet tekinant diskų porą kainuoja vidutiniškai apie 20 eurų, tad reiktų labai gerai įvertinti naujų diskų kainą ir senų storį bei būklę, esant galimybei geriau dėti naujus stabdžių diskus; Užsakius naujus stabdžių diskus, privaloma keisti ir stabdžių trinkeles, kadangi senosios nevisu plotu priglunda ir taip sukraipo naują stabdžių diską; Kadangi dedami nauji stabdžių diskai ir naujos stabdžių trinkelės, būtina sąlyga yra tvarkingi stabdžių suportai. Stūmokliai patikrinti, sutepti ir paruošti uždėjimui, bet reikia ir tvarkingos suportų kreipiančiosios, kurių darbas yra paskirstyti stabdymo jėgą tolygiai abiem stabdžių disko pusėm. Paruošiami stabdžių trinkelių laikikliai, nuvalomos rūdys, kreipiančiosios sutepamos specialiu silikono tepalo mišiniu;

  • Transportas Kursinis darbas
  • Microsoft Word 368 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 22 puslapiai (4510 žodžiai)
  • Universitetas
  • Povilas
  • BMW automobilio stabdžių sistema
    10 - 2 balsai (-ų)
BMW automobilio stabdžių sistema. (2016 m. Kovo 23 d.). https://www.mokslobaze.lt/bmw-automobilio-stabdziu-sistema.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 09:54
×