Boisguillebert‘o ekonominės nuostatos


Įvadas. P. boisguillebert’o ekonomikos teorija. Prancūzijos ūkio nuosmukio priežastys. Ekonominės nuostatos. Išvados. Literatūros sąrašas.


Klasikinės politinės ekonomijos vystimasis Prancūzijoje vyko kitokiomis istorinėmis sąlygomis nei Anglijoje. Prancūzija iki XVIII a. pabaigos liko feodalinė šalis, kur toliau vyravo absoliutizmas ir senoji dvarininkija. Šalyje pramonė negalėjo plėtotis dėl vyravusio natūrinio ūkio, o valstiečiai buvo nuskurdinti feodalinių mokesčių bei rinkliavų. Anglija visiškai nugalėjo Prancūzija kovoje už tarptautines rinkas, dėl to merkantilizmas Prancūzijoje nebesiplėtojo. Naujieji ideologai atvirai puolė merkantilistinę politiką. Vienas iš jų buvo Pierre’as le Pesant’as de Boisguillebert’as (1646–1714 m.) - klasikinės politinės ekonomijos pagrindėjas Prancūzijoje, kuris daugiausia dėmesio kreipė į sunkią žemės ūkio būklę ir kritikavo merkantilizmą.

Kolbertizmą P. Boisguillebert’as įvardino kaip pagrindinę Prancūzijos ūkio nuosmukio priežastį. Tai buvo Liudviko XIV finansų ministro Jean’o Baptiste Colbert’o 1661-1683 m. vykdyta merkantilistinė politika (stambiomis vyriausybinėmis subsidijomis skatinusi privilegijuotų karališkosios manufaktūrinės gamybos plėtrą ir įteisinusi valstybinių protekcionistinių priemonių naudojimą prekybos vystymui). Jean’o Baptiste Colbert’o tvarkė karališkąsias sąskaitas, per dešimt metų padvigubino Liudviko XIV pajamas. Jo išdėstyta politika tarnybiniuose užrašuose, instrukcijose valdininkams ir kituose dokumentuose daug prisidėjo prie prekinių-pinignių santykių plėtimosi Prancūzijoje. J.

  • Ekonomika Referatas
  • Microsoft Word 24 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 6 puslapiai (1135 žodžiai)
  • Miglė
  • Boisguillebert‘o ekonominės nuostatos
    10 - 8 balsai (-ų)
Boisguillebert‘o ekonominės nuostatos. (2016 m. Gegužės 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/boisguilleberto-ekonomines-nuostatos.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 17 d. 08:45
×