Bombažas konservuoti grybai


Įvadas. Konservavimo technologiniai etapai. Konservų gedimo priežastys. pasireiškiantys sukėlėjai. Fizinis bombažas. Cheminis bombažas. Mikrobiologinis bombažas. Prevencinės priemonės. Reglamentuojantys teisės aktai. Išvados. Literatūra.

Sveikata yra vienas brangiausių mūsų turtų, tad ja turime labai rūpintis. Vienas iš būdų kaip saugoti savo sveikatą – reikia atidžiai stebėti ką dedame į burną. Kiekvienas produktas turi savo požymius, kurie parodo ar jie tinkami naudojimui ar ne, kartais jie pastebimi, tai gali parodyti išorė, kvapas, produkto konsistencija ar įpakavimas, kartais jų galima visai nepastebėti. Tačiau dauguma atveju mes nežinome kas vyksta to organizmo viduje, kokie mikroprocesai.

Šiame darbe nagrinėsiu vieną iš konservuotų grybų gedimo procesų, tai bombažas. Pateiksiu gamybos technologinį procesą, gedimo metu pasireiškiančius sukėlėjus, kaip nuo jų apsisaugoti bei kelis Lietuvos Respublikos teisės aktus, reglamentuojančius maisto rizikos vertinimą.

Pirminis grybų apdorojimas – grybai atrenkami pagal matmenis, formą, spalvą ir subrendimą. Atrenkami sumušti, apipuvę produktai. Žaliava yra nuplaunama, nuvalomos odelės, kitos nevalgomos dalys arba mažai maistingos. Žaliava pagal poreikį supjaustoma.

Terminis apdorojimas – blanširavimas –žaliavos veikimas garu ar karštu vandeniu, rūgščiu arba druskų tirpalais. Blanširavimo tikslai –nutraukti biocheminius procesus, padidinti ląstelių apvalkalėlių laidumą, pakeisti žaliavos turį, tekstūrą, pašalinti orą iš audinių, lakiąsias medžiagas, kurios suteikia nemalonų kvapą.

  • Biologija Savarankiškas darbas
  • Microsoft Word 39 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 9 puslapiai (1038 žodžiai)
  • Greta
  • Bombažas konservuoti grybai
    10 - 2 balsai (-ų)
Bombažas konservuoti grybai. (2015 m. Gegužės 26 d.). https://www.mokslobaze.lt/bombazas-konservuoti-grybai.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 18 d. 07:37
×