Borobudar šventykla


Referatai apie mandalas. Skaidres apie graiku sventyklos rekonstrukcija.

Borubudar šventykla. Architektūra. Rekonstrukcija. Literatūros šaltiniai.

Borobuduras yra pastatytas kaip vienas didelis stupas1 ir žiūrint iš viršaus atrodo kad žiūri į milžinišką Tantrinio Budizmo mandalos2 formą, kuri atstovauja budistų kosmologija ir proto prigimtį.

1Stupa – pastatas, simbolizuojantis nušvitusį protą (Budos būsena) iš sanskrito: m, स्तूप, stupos, pali: थुप "thūpa", pažodžiui reiškia "krūvą") yra į piliakalnį panaši struktūra kur būna budistų relikvijos, paprastai Buda, naudojama ši vieta kaip budistų garbinimo vieta.

2Mandala (sanskrito kalba मण्डल, maṇḍala reiškia ratas, diskas, sfera) yra apskritimo arba kvadrato formos geometrinė kompozicija, simboliškai vaizduojanti tam tikrą dvasinę, kosminę arba psichologinę tvarką.

Labiausiai mandalos modelis susijęs su įvairių kultūrų religinėmis tradicijomis. Plačiausiai naudojama hinduistinėje ir budistinėje tantroje. Joje simboliškai atsispindi visos visatos arba atskirų jos dalių pilnatvė. Netgi kai mandalos forma yra trikampis, kvadratas, ar penkiakampis, tai yra centruota kompozicija, priklausomai nuo tradicijos vadinama mandala arba jantra. Mandala yra pagalbinė priemonė meditacijos praktikoje, kaip instrumentas, kuriuo protas yra koncentruojamas ir perkeičiamas nukreipiant į harmoningą schemą

  • Microsoft Word 1016 KB
  • 2012 m.
  • 5 puslapiai (866 žodžiai)
  • Adomas
  • Borobudar šventykla
    10 - 3 balsai (-ų)
Borobudar šventykla. (2012 m. Balandžio 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/borobudar-sventykla.html Peržiūrėta 2018 m. Rugpjūčio 15 d. 02:11
×