Botanika


Stiebu metamorfozes. Vienskilciu ir dviskilciu panasumai. Dumbliu klasifikacija. Vienaskilciu augalu charakteristika seimos.

Augalų biologinė ir ūkinė reikšmė. Botanika ir jos suskirstymas. Botanikos istorinė apžvalga. Gyvų organizmų sandara. Augalų ląstelės struktūrinės dalys, funkcijos. Lqsteles sienelė. Jos sandara. Pakitimai. Augallines ir gyvilninės lqstelės palyginimas.Augalinių ir gYvulinių ląstelių palyginimas. Protoplasto g aminamos medžiagos – krakmolas, atsarginiai riebalai. Cukrūs. Inulinas. Gliukozidai.Krakmolas. Atsarginiai baltymai. Atsarginiai riebalai. Cukrus. Inulinas. Gliukozidai. Protoplasto gaminamos medžiagos- rauginės medžiagos, pektinai, alkaloidai, pigmentai, organinės rūgštys.Ląstelių dauginimasis. Mitozės ir mejozės panašumai ir skirtumai. Mejozės ir mitozės panašumai. Ląstelių senėjimas, patologija ir mirtis. Vienaskilčiai ir dviskilčiai augalai. Jų palyginimas. Vienaskilčiai augalai. Dviskilčiai augalai. Augalų organai. Šaknis – morfologija, anatomija. Šaknies morfologija. Šaknies anatomija. Stiebas. Žolinių augalų stiebai. Stiebų metamorfozės. Sumedėję stiebai. Stiebų medėjimas. Žiedų sandara. Žiedynų tipai. Žiedinio augalo gyvenimo ciklas. Gemalo vystimosi stadijos.Sėklos ir vaisiai. Vienaskilčių ir dviskilčių augalų seklu dygimas* Vaisių įvairovė. Augalų dauginimasis vegetatyvinis ir lytinis. Vegetatyvinis dauginimasis. Nelytinis augalų dauginimasis - hibridizacija, senu inžinerija ir kt. Augalų reagavimas į dirgiklius tropizmai ir nastijos. Mityba ir medžiagų pernešimas augaluose.Vandens judėjimas agaluose. Lietuvos Raudonoji knyga ir saugomos teritorijos. Augalų sistematika - karalystė, skyrius, klasė, eilė, šeima, gentis, rūšis. Žemesnieji augalai Dumbliai (Aleae) - bendra jų charakteristika, paplitimas, dauginimasis, reikšmė. Dumbliu klasifikacija. Melsvadumbliai (Cyanophyta). Žaliadumbliai (Chlorophyta). Dumbliu klasifikacija. Menturdumbliai (Charophyta). Gelsvadumbliai (Xantophyta). Titnagdumbliai (Bacillariophyta), Diatomeae). Rudadumbliai (Phaenophyta). Raudondumbliai (Rhodophyta). Grybų (Fungi) karalija - bendra jų charakteristika, paplitimas, dauginimasis, reikšmė. Žemesnieji grybai - jų klasifikacija.Aukštesnieji grybai – jų klasifikacija. Kerpių (Lickenophyta) skyrius - bendra charakteristika ir klasifikacija. Aukštesnieji augalai (Cormobionta). Samanos (Bryophyta) - bendra charakteristika ir klasifikacija. Aukštesnieji augalai (Cormobionta). Sporiniai induočiai (Pteridophyta). Asiūklinių (Equisetophyta) skyrius - bendra charakteristika ir klasifikacija. Pataisūnų (Lycopodiophyta) skyrius - bendra charakteristika ir klasifikacija. Papa

Žalieji augalai ne tik kuria organines medžiagas, bet ir išskiria laisvą deguonį, kuriuo kvepuoja gyvi organizmai. Beto, augalų (ir gyvūnų) liekanos turi įtakos dirvožemio savybėms. Augalija veikia kraštovaizdį ir klimatą. Iš tolimoje praeityje gyvenusių augalų liekanų susidarė akmens anglis, durpės, skalūnai.

Augalai svarbūs ir žmogaus gyvenime. Maistą, drabužius, kurą, vaistus, įvairias žaliavas pramonei, pašarą gyvuliams žmogus tiesiogiai arba netesiogiai gauna iš augalų.

Reikšmingiausi žemės ūkije yra žiediniai augalai. Jų auginama apie 1500. daugiausia pasaulyje sėjama kvėčių, ryžių ir kukurūzų.

  • Žemės ūkis Konspektas
  • Microsoft Word 72 KB
  • 2013 m.
  • 29 puslapiai (10303 žodžiai)
  • Andrius
  • Botanika
    10 - 2 balsai (-ų)
Botanika. (2013 m. Gruodžio 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/botanika.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 19 d. 18:46
×