Botanikos konspektas


Kas vystosi spermiui susiliejus su kiausialaste. Spermis susilieja su centrine lastele. Centrine lastele + spermis. Kas vystosi spermiui susiliejus su centrine lastele. Augalu gyvybiniu formu ivairove. Dulkiadaigis sandara. Apdulkinimo ir apvaisinimo reiksme augalu ivairovei. Augaluose pirmas spermius su kuo susilieja?. Koks apyvaisio vaidmuo. Homologiniai organai jų reikšmė.

Augalų vaidmuo biosferoje bei žmogaus gyvenime (augalų ūkinė reikšmė). Fiziologiškai aktyvios medžiagos ir jų svarba. Fiziologiškai aktyvias medžiagas. Organiniai metabolizmo produktai (antrinės kilmės organinės medžiagos), jų biologinė ir praktinė reikšmė. Augalų vegetatyviniai organai, jų bendros morfologinės savybės. Homologiniai bei analoginiai organai. Augalų gyvybinių formų įvairovė. Magnolijūnų generatyvinai organai, jų sandara, paskirtis ir praktinis panaudojimas. Augalų dauginimosi įpatumai ir tipai. Žiedų ir augalų „lytiniai“ tipai. Vienanamiai ir dvinamiai augalai. Apdulkinimas ir apvaisinimas. Sėklų vystymasis, sandara, klasifikacija. Vaisių vystymasis, sandara ir klasifikacija. Apyvaisio vystymasis, jo sandaros įvairovė ir praktinis panaudojimas. Augalų sistematikos pagrindiniai vystymosi etapai. Augalų įvairovė ir klasifikacija.

Žiedadulkė sudygsta, jos generatyvinis branduolys pasidalija mitozės būdu ir susidaro du spermiai. Dulkiadaigis patenka į sėklapradį, pro mikropilę prasiskverbia į sėklapradžio vidų, pasiekia moterišką gametofitą. Tuo metu suyra dulkiadaigio viršūnėlė, suyra vegetatyvinis branduolys. Spermiai atsiduria moteriškame gametofite. Vienas spermis susilieja su kiaušialąste, susidaro diploidinė zigota, iš jos vystosi gemalas. Kitas spermis susilieja su centriniu branduoliu, susidaro 3n (triploidinė) zigota, iš jos vystosi endospermas(maistinė medžiaga gemalui).

  • Biologija Konspektas
  • Microsoft Word 23 KB
  • 2013 m.
  • 9 puslapiai (2185 žodžiai)
  • Paulius
  • Botanikos konspektas
    10 - 3 balsai (-ų)
Botanikos konspektas. (2013 m. Gegužės 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/botanikos-konspektas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 05:44
×