Braižyba. Kaip braižyti brėžinius.


Braizyba pjuviai. Sriegio zymejimas. Braižyba linijos. Sriegiu zymejimas. Kaip nubraizyti brezinius. Braizyba pjuvis. Pjuviai braizyboje. Pjuviai braizyba. Sriegių rūšys. Sriegiu vaizdavimas.

Svarbiausias vaizdas brežiniuose - jo parinkimo ypatumai. Surinkimo brėžinio braižymo seka. Brėžinio linijos, braižybos sriftai. Mastelis ir jo tipai. Pagrindiniai detalės vaizdai ir jų išdėstymas brėžiniuose. Detalizavimas. Bendrojo vaizdo brėžinio detalizavimo seka. Pastato ašinės linijos ir jų žymėjimas. Pastato aukščio atžymos. Specifikacijos(sudetinių dalių sarašo) formos ir užpildymo tvarka. Sudėtingieji pjūviai ir jų braižymo specifika. Nespecifikuoti ir specifikuoti gaminiai. Bendrieji architekturiniai brėžiniai ir jų paskirtis. Grafinio vaizdavimo būdai. Pjūviai ir kirtiniai. Jų paskirtis ir esminiai skirtumai tarp jų. Detalės pjūvis. Pjūvių rūšys. Metrinis sriegis. Pastatų planų išoriniai matmenys. Formatai ir masteliai. Srieginiai sujungimai. Srieginiu sujungimu braižymo specifika. Generalinis planas, jo braižymo ypatumai. Konstrukcijos dokumentas. Konstrukciniu dokumentų tipai. Gaminiai ir jų rūšys. Matmenys statybiniuose brežiniuose. Pjūviai ir jų skirstymas. Suvirintieji sujungimai. Pastato planas. Pastato planų skirstymas ir braižymo masteliai. Brežinių apipavidalinimas. Pjūvių vaizdavimas ir žymėjimas. Simetriškų detalių pjūvių braižymas. Sriegių klasifikavimas. Sujungimai jų skirstymas. Statybinių brežinių braižymo ypatybės. Paprastųjų pjūvių braižymo specifika. Surinkimo brežiniai. Detalių vaizdavimas surinkimo brežiniuose. Aksonometrinės projekcijos (vaizdai) jų skirstymas. Matmenų žymėjimas brežiniuose. Pastato ašinės linijos. Jų žymėjimas. Sriegis, sriegių profiliai, vaizdavimas ir žymėjimas. Pagrindiniai detalės vaizdai ir tarpusavio ryšys. Tvirtinimo detalės ir junginiai. Sriegių skirstymas pagal paskirtį, jų rūšys, vaizdavimas ir žymėjimas. Sujungimų skirstymas ir jų specifiniai požymiai. Suvirintųjų sujungimų siūlių vaizdavimas ir žymėjimas.

2. svarbiausias vaizdas breziniuose-jo parinkimo ipatumai: Vaizdas is priekio yra svarbiausias nes jis suteikia daugiausiai informacijos apie daikto forma ir matmenis,tai pat jis svarbus es parenkamas nes parenkamas frontolioje projekciku plokstumoje o visi kiti vaizdai isideste projekcijiniame rysije.

3. Surinkimo brekinio braizymo seka: 1. Nustatomas reikalingas atvazdu skaicius 2.pasirinkimas mastelis Ir brekinio formatas 3. Iforminti popieriaus lapa 4.siauromis linijomis braizomas atvaizdu vi etos su simetrijos asimis 5. Nubraizomi pagrindiniai vaizdai r pjuviai 6. Reikalui esant braizomi vietiniai ir papildomi vaizdai, vietiniai pjuviai ir kirtiniai 7. Surasomi reikalingi matmenys 8. Nurodomi poziciju numeriai 9.uzpildoma pagrindine lentele 10. Uzpildoma specifikacijos lentele.

4. Brezinio linijos, braizybos sriftai. Mastelis ir jo tipai: pagrindine brekinio linija 0.5...1.4mm- storio a. matomoji konturo linija b. siaura istisine linija c. uzbruksniavimo linijos d. iterptinio kirtinio konturo linijos e. bruksnine linija f.banguotoji istisine linija. Braizybos Swifta Lusako LST EN ISO srifto dydis attitinka didziuli raidziu ir skaiciu auksti(h)mm matuojant statmenai i eilutes pabaiga.Sriftas gali buti statusie arba pasvirasis. Mastelis- atvaizdo mat menu ir ju tikruju Dydzie santykis . zymimas M 1:1Standartas LST, EN, ISO.

Visi pagrindiniai vaizdai yra isideste griestame projekciniame risyje, jeigu isdarkomas detales vaizdas braizomi papildomi vaizdai I detales vieta breziama rodykle ir uzrasomas pavadinimas didziaja raide.

6. Detalizavimas. Bendrojo vaizdo brezinio detalizavimo seka: surinkimo brezinyje atvaizduoto gaminio detale darbo Breginiu braizymas vadinamas detalizavimu. Standartiniu gamoniu nereikia detalizuoti. 1.Nustatomas svarbiausias vaizdas 2. Numatomi reikalingi pjuviai ar kirtiniai

7. Pastato asines linijos ir ju zymejimas.Pastato aukscio atzymos : pastato zymincios asis vaizduoajmos bruksnine taskine linija. Pastato aukscio atzymos nusakomos altitudemis. 0 altitude laikomos pirmo auksto grindu lygis.

8.Specifikacijos(sudetiniu daliu saraso) formos ir uspildymo tvarka: specifikacija viso junginio ar jo dalies elementu sarasas ir brezinyje pateiktu detaliu sarasas.

9.Sudetingieji pjuviai ir ju braizymo specifika: laiptuosasis Kai pjuvio plokstumos tarpusavyje lygegracios. Lauzytasis pjuvis kai pjuvio plokstumos kertasi nusakydamos luzio vieta.

  • Microsoft Word 16 KB
  • 2016 m.
  • 2 puslapiai (2003 žodžiai)
  • Marijus
  • Braižyba. Kaip braižyti brėžinius.
    10 - 1 balsai (-ų)
Braižyba. Kaip braižyti brėžinius.. (2010 m. Spalio 24 d.). https://www.mokslobaze.lt/braizyba-kaip-braizyti-brezinius.html Peržiūrėta 2019 m. Gruodžio 08 d. 00:31
×
Nežinai kaip atlikti užduotį? Klausk!