Braižybos konspektas


Braižybos standartai. Braižybos šriftas. Braižybos reikalavimai. Braizybos pradziamokslis. Braižybos pamokos. Braizybos sriftai. Braizybos linijos. Breziniu standartai. Braizyba standartai. Brėžinių lankstymas.

Brėžinių apipavidalinimas. Valstybiniai standartai. Statinio projektavimas. Bendrieji įforminimo reikalavimai. Braižytojo darbo vieta. Braižymo priemonės ir reikmenys. Kompiuterinės projektavimo ir braižymo priemonės. Brėžinių formatai. Pagrindinio įrašo ir kitos lentelės. Brėžinių lankstymas. Brėžinio linijos. Masteliai. Brėžinio šriftai. Matmenų žymėjimas. Praktinės užduotys.

Valstybiniai standartai – standartizacijos dokumentai, nusakantys normas , taisykles ir reikalavimus produkcijai, metodams, sąvokoms, simboliams, konstruktoriniams dokumentams (brėžiniams) ir kitiems objektams.

Šiandieniniame technikos pasaulyje standartų reikšmė yra labai didelė, ypač keičiantis informacija ne tik vienos šalies viduje, bet ir tarptautiniu mastu. Kiekviena šalis gali turėti savo specifinius reikala-vimus atspindinčius standartus, tačiau vystantis tarptautiniams mainams, prekybai, bendradarbiaujančios šalys daugelyje sričių siekia susitarti dėl vieningų reikalavimų. Taip atsirado ISO - tarptautinė standartizacijos organizacija, o Europoje - Europos standartizacijos komitetas, vienijantis daugelį Europos šalių.

Standartų taikymas yra laisvanoriškas, tačiau dėl minėtųjų priežasčių dokumentus stengiamasi rengti pagal šalyje galiojančius standartus. Kai kuriais atvejais, pvz., kai tai liečia žmonių saugumą, sveikatą, standartų reikalavimai yra privalomi. Be to, standartai tampa privalomais, kai jie yra įteisinti kitu aukštesniu vyriausybiniu dokumentu. Pvz., Lietuvos aplinkos ministro įsakymu dauguma Lietuvoje priimtų statybos dokumentų standartų yra privalomi.

  • Microsoft Word 4024 KB
  • 2012 m.
  • 30 puslapių (3971 žodžiai)
  • Violeta
  • Braižybos konspektas
    10 - 1 balsai (-ų)
Braižybos konspektas. (2012 m. Rugsėjo 23 d.). https://www.mokslobaze.lt/braizybos-konspektas.html Peržiūrėta 2020 m. Birželio 02 d. 09:04
×
111 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo