Brandi šeima


Brandi šeima. Periodo ribos. Svarbiausi brandžios šeimos uždaviniai. Šeiminio bendravimo ypatumai. Tėvai - vaikai. Tėvų – vaikų santykių krizės. Vaikų auklėjimo kryptys ir klaidos. Auklėjimo stiliai. Tėvystės modeliai. (pagal Maccoby ir Martin, 1993). Vaiko elgesio modeliai. (pagal Maccoby ir Martin, 1993). Tėvystės ir motinystės įgūdžiai. Sutuoktinių santykių problemos brandžios šeimos periode. Intymumo kūrimas brandžioje santuokoje. Brandžios šeimos veiklos organizavimo gairės.

Trunka nuo ~ 5-ų iki 20-ų santuokos metų. Prasideda vyriausiam vaikui įžengus į ikimokyklinį amžių ir baigiasi jam suaugus ir paliekant tėvų namus. Brandi šeima augina visus planuotus vaikus ir atlieka visas šeimos funkcijas.

Kuria naują tarpasmeninių santykių sistemą, kurioje dalyvauja vaikas (vaikai) kaip asmenybės. Gebėjimą globoti keičia gebėjimas auklėti. Organizuoja vaiko ir socialinės aplinkos ryšius. Bando įveikti antrinės adaptacijos apraiškas sutuoktinių santykiuose.

Sunkumai, susiję su šeimos raida (vaikų gimimas, emocijų kaita, materialinių sąlygų kaita ir kt.). Sutuoktinių ir kitų šeimos narių bendravimo, elgesio ir emociniai sunkumai (kasdieniai nesutarimai, nesusipratimai, priekaištai, nepasitenkinimas vienas kitu, elgesio nukrypimai, vaikų peštynės, mokymosi sunkumai ir kt.).

Tėvai bando išsaugoti savo įtaką, hierarchinę santykių sistemą. Santykių krizės gali kilti, kai: Suaugusiųjų elgesys keičiasi lėčiau negu vaiko galimybės ir poreikiai; Šeimos struktūra nelanksti, ribos rigidiškos.

Mažiausiai problemų kyla šeimose, kur abu tėvai laikosi vieningos vaikų auklėjimo taktikos (vienodi reikalavimai, vertybės, požiūris į savarankiškumą ir kt.). Vieno iš tėvų sąjunga su vaiku, nukreipta prieš kitus šeimos narius (besiskiriantys tėvai, įtarinėjimai neištikimybe ir kt.

  • MS PowerPoint 68 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 16 puslapių (505 žodžiai)
  • Glo
  • Brandi šeima
    10 - 7 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Brandi šeima. (2015 m. Gegužės 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/brandi-seima.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 13 d. 00:56
Peržiūrėti darbą
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo